Autor Zpráva
Stanislav Kalivoda
Profil *
Takže- Stala se mi taková nemilá věc a to že programátor mi odjel do tuniska tudíž se musim php naučit sám a dokončit jednu důležitou věc: Naše stránka o amatérských filmech: http://www.amaterskefilmy.cz nemá zcela dokončenou galerii. Filmy se neřadí do jednotlivých stránek, ale hlavně: filmy se neřadí podle známky. To stránkování bych ještě zvládl ale to řazení ne... Známka filmu se totiž generuje do tabulky hodnoceni v databazi - každé známkování se generuje zvlášť - ale já potřebuju údaj o celkové známce (v jedné knížce sem dočetl o AVG - tedy o průměru z těch známek) do tabulky galerie v databázi, abych podle toho mohl seřadit všechny filmy podle té celkové známky. Takže co tedy potřebuji - potřebuji vytvořit nový sloupec v tabulce galerie například: celkova_znamka a ten sloupec by měl mít vlastnost že by mi vypočetl AVG z jednoho filmu... Problém je že nevím jak tuto vlastnost tomuto sloupci dát (a jestli to vůbec jde). Sice jsem zkoušel select AVG(znamka) as celkova_znamka, idfilmu from hodnoceni group by idfilmu order by idfilmu . to funguje: www.amaterskefilmy.cz/pokus.php , ale nevim jak tuto informaci dostat do sloupce (nebo pole).
Diky jestli se někdo smiluje nad "bažantem" v tomto oboru :)
Stanislav Kalivoda
šufánek
Profil
musíš to nutně dělat jednim velkým příkazem?
já bych při každým novým hodnocení jednoduše přepočítal průměr pro daný film, a uložil ho do tabulky galerie, pole celkova_znamka

SELECT AVG(znamka) FROM `hodnoceni` WHERE id = idfilmu;

tim máš známku pro danej film - a můžeš jí uložit do db.
pokud potřebuješ pro začátek podobně spočítat průměry všech filmů, udělej to for cyklem.

uznávam, že to neni nejelegantnější řešení, ale fungovat to bude - a hlavně pořád, nejen při jednorázovým přepočtu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0