Autor Zpráva
a
Profil *
potřeboval bych vyřešit následující... mám tabulku uzivatele a zapisuju do ní uživatele přes form. to je ok ale když chci záznam smazat (nebo upravit), tak nevím jak na to abych vzal pouze jeden řádek resp vim:

$sql="UPDATE uzivatele SET heslo = 'xxx' WHERE name = $name";
$query = mysql_query($sql,$link);
if (!$query){
die('zadané jméno už existuje');
}else{
echo 'ok';
}

jenže vypisuju záznamy z tabulky cyklem:

<?php
$sql = "SELECT *
FROM `uzivatele`
ORDER BY `jmeno` DESC
LIMIT 0 , 30 ";
$id_zaznamu = mysql_query($sql,$link);
if (!$id_zaznamu)
die ('Nepodařilo se nám načíst řádky z databáze.');


echo '<br>';
?>
<?php
while($radek = mysql_fetch_row($id_zaznamu))
{
echo '<tr>';
for ($i=0; $i<4; ++$i)
echo '<td>', $radek[$i], '</td>&nbsp;&nbsp;';
echo '</tr><br>';
}

mysql_close ($link);
?>

a nevím jak mám udělat to aby se mi vždy u záznamu vypsalo třeba edit (... </td>&nbsp;&nbsp;<a href=edit.php>edit</a>'; ...)a pak by se do formu načetly hodnoty aktuální které by se dali změnit... jenže prostě nevím ani jak si udělat ten script pro edit záznamu tak aby to fungovalo... díky za pomoc (doufám že je to srozumitelný)...
aaa
Profil
pardon, samozřejmě ten název threadu má být update, nějak jsem myslel na něco jinýho :)
Anonymní
Profil *
Mno slabo si myslel, patri do sekcie DB
inak musis mat ku kazdemu zaznamu nejaky unikatny identifikator, napr. ID_uzivatele a podla neho vzdy zmazat z tabulky
a
Profil *
já mám jako primary key uživatelský jméno, ale stejně nevim jak ten problém řešit
Aesir
Profil
a:

V kostře asi tak, že předáte skriptu edit.php (např. metodou get) identifikátor záznamu, jež chcete editovat (name). Ve skriptu následně vyberete údaje z databáze podle tohoto předaného identifikátoru a vypíšete je do formuláře, s jehož pomocí je můžete změnit a následně data po odeslání z formuláře uložíte zpět do databáze.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0