Autor Zpráva
vasek
Profil *
Ahoj. urcite vsichni znate formularovy option. Klasicky vyber. vsechno mi funguje, tohle co potrebuji je jen pro pohodlnost, ale nejde mi to promaknout.

Jedna se o to, ze pridavam do databaze nejaky data. Soucasti toho je i kategorie, kttra se voli prave timto vyberem, nebo chtete-li kombem, list menem ...

Kdyz to ulozim, vse je v poradku, kategorie je v databazi jako cislo a funguje jakysi "prekladac" ktery z cisla udela nazev kategoruie, ale to neni podstatne.

Mym problemem je editace. Kdyz chci informace dane veci editovat, vse take funguje, jak ma, ale me by se libilo, dkyby to umelo nacitat aktualni stav vyberu, cili aby jako selectovana polozka byla ta, co je zrovna ulozena v databazi jako kategorie.

Je to vůbec možné nahrávat toto z databaze?

Diky, prosim, a poradte mi, jak se toda resit. taky me napadl check box ale zase nevim, ejstli se da z databaze nacitat aktualni "zaškrtnutí" nebo ne.
Joker
Profil
Jestli jsem to tedy pochopil, jde Vám o to, aby v roletce byla jako výchozí položka označená ta, co je zrovna v databázi
To není zas takový problém. Selektor generujete předpokládám nějakým cyklem, takže prostě pokaždé když generujete <option... tak zkontrolujte, jestli ID generované položky odpovídá tomu ID co chcete mít vybrané a pokut ano, tak tam přihoďte selected="selected"

Něco jako:
echo('<option');
if($zaznam["id"]==$aktualni_id) echo(' selected="selected"');
echo('>'.$zaznam["jmeno"].'</option>');
vasek
Profil *
No, kategorie(cislo) nema s ID nic spolecneho, snad jen s ID polozky, pokud to ale pujde takto udelat, tak to staci.
Joker
Profil
vasek
To byl samozřemě příklad. Pokud sem nedáte kód, nemůžu vědět, jak to máte přesně udělané.
vasek
Profil *
<select name="kategory">
<option selected="selected" value="0">Vyberte Kategorii</option>
<option value="1">Novinka</option>
<option value="2">O Nás</option>
<option value="3">Kontakty</option>
<option value="4">Podpora</option>

</select
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0