Autor Zpráva
befeleme
Profil
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda je možné pomocí příkazu include vkládat i dynamicky generovanou stránku např. <?php include " http://www.pokus.cz/link.php?action=det&id=67" ?>.

Chtel bych např. aby se mi na stránce http://pokus.adresar.index.php zobrazila stránka z jiného adresáře www.pokus.cz který je o úroveň výš a v tomto adrsáři se generuje stránka: http://www.pokus.cz/link.php?action=det&id=67.

Zkoušel jsem do index.php v adresáři "pokus" umístit <?php include " http://www.neco.cz/link.php?action=det&id=67" ?>, ale příkaz se vůbec neprovede, zobrazí se jen původní obsah index.php.

Nevím jestli dělám chybu v cestě k includovanému souboru, zkoušel jsem i relativní cesty nebo dynamicky generovanou stránku nejde vůbec includovat?

Zkoušel jsem i mody rewrite, ale bez úspěchu.

Byl bych vděčen za každé naťuknutí, prošel jsem všechny možné diskuse, manuály návody, ale nevím jak dál.

Děkuji.
befeleme
Profil
omluva chybělo mi tam lomítko a cz - tak je to správně http://pokus.adresar.cz/index.php
veproza
Profil
To fungovat nejspíš nebude, už jen kvůli tomu, že většinou na hostingu nebývá povoleno includovat cokoliv z externích adres - tedy cokoliv, co nezačíná /, ./, ../ atd. Řešení jsou dvě
- v link.php použít proměnné z index.php. Při includu si je normálně převezme z "mateřského" skriptu. (tedy něco jako
$id = 67;

$action = 'det';
require ('./link.php');

případně pokud nechces předělávat link.php, tak můžeš zapsat i přímo do $_GET.
$_GET['id'] = 67;

$_GET['action'] = 'det';
require ('./link.php');

- pokud bys trval na předání proměnný v URL, tak to lze vyřešit nějakou z funkcí na otevření souboru - např. file, zde ale nezapomeň http:// naopak uvést - jinak bys získal soubor jak ho vidíš v editoru, PHP by ho neproběhlo. Je to ale o dost pomalejší, protože se server musí zeptat DNSka a pak sám sebe na tenhle soubor, komunikace probíhá se všema pingama po standartní síti. (zde je možný že existuje nějaká zkratka a rád se o ní od vzdělanějších dozvím)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0