Autor Zpráva
koudi
Profil
Potřebuji odeslat větší množství emailů. Cyklem to je blbost, to by se mi mohlo časem vytimeoutovat. Třeba v článku na intervalu používaj Bcc - vyřeší se tímto problém s timeoutem? Set_time_limit() použít nemůže kvůli SM.

Jde mi jen o to, jestli když nastavím Cc/Bcc, tak jestli jen php 'předá' tuhle jednu zprávu mail serveru (tudíž velice rychlé), nebo jestli už přímo php tu zprávu 'rozebere' na jednotlivé příjemce a odesílání postupně (tudíž velice pomalé).
DJ Miky
Profil
koudi
Mělo by se to odeslat jako jeden mail, tudíž by to mělo být 'za chvilku'.
koudi
Profil
Mělo by
Nic proti tobě, ale rád bych něco jistějšího než 'mělo by' :).
Prošel sem hromadu skriptů na hotscripts, ale co sem našel, tak používá nějakej loop, což je blbost.
Anonymní
Profil *
a co PHPMailer? podla mna najlepsia trieda na posielanie mailov
koudi
Profil
Anonymní
Možná že je to dobrá třída, nicméně na posílání hromadných emailů asi taky neni stavěná. Když si prohlédnu příklad, který demonstrates sending out multiple email messages, tak to je taky jenom loop.
Aesir
Profil
koudi:

Odesílání mailu funguje zkáceně takto:
1.) klient otevře spojení s MTA a identifikuje se
2.) klient pošle hlavičky v pořadí mail from, rcpt to
3.) klient pošle vlastní tělo zprávy

4.) MTA přidá nějaké hlavičky (received apod.)
5.) MTA provede rozbor hlavičky příjemce
6.) pošle všechno do fronty

Hodně jsem to zkrátil, ale podstatný je pro vás bod 5, kde MTA provádí rozbor hlavičky příjemce. Pokud obsahuje příjemce v cc/bcc, tak vytvoří pro každého z nich zvlášt zprávu, které upraví hlavičku příjemce a zařadí ji do fronty k odeslání.

Také jsem mohl napsat, abyste si s tím nedělal starosti, poněvadž je to v režii MTA (nejspíš sendmail), ale co už :))
24k
Profil *
Ja pouzivam PHP MAILER a lidi hazu do Bcc a vcera sem poslal 1 mail na 300 osob a bylo to bezproblemu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0