Autor Zpráva
jonge
Profil
Chtěl bych rozšířit své znalosti o OOP. Četl jsem seriál na intervalu a linuxsoftu, ale samozřejmě zde není všechno. Doporučujete mi něco, kde bude skoro všechno?

Předem díky.
mila
Profil
Profesionální programování není o jazyku který používáš. Tzn. bych si vzal nějakou „klasickou“ literaturu, a pak bych studoval nejrůznější zdrojáky.
Ero
Profil *
pridavam sa k nazoru ktory tu prezentuje mila, treba jednoducho pochopit princip objektoveho programovania vseobecne, jazyk je len prostriedok
taktiez odporucam si prejst navrhove vzory (design patterns)
jonge
Profil
Ero
taktiez odporucam si prejst navrhove vzory
Co to je a kde to najdu? :)
Ero
Profil *
jonge

Navrhove vzory pre OOP v cz
aplikovane vzory v PHP v eng
Taktiez nieco z manualu PHP
a potom google
na nete su tony prikladov... prijemne citanie ;)
jonge
Profil
Děkuju moc ;)
Hds
Profil *
Dle mého názoru konkrétně PHP hodně svádí psát "prasácky" - míchat PHP kód s HTML kódem, bez oddělení prezentační a aplikační logiky atd., nicméně - jakmile člověk začne alespoň na základní úrovni používat OOP a design patterns, dostává se na naprosto jinou úroveň - vše do sebe krásně začíná zapadat a přitom není potřeba psát znovu a znovu stejný kód. A nezanedbatelná je také úspora času - poté, co jsem si napsal malý jednoduchý framework, je otázka vytvoření kostry webové aplikace či klasického webu otázkou pár minut (samozřejmě nepočítám vytvoření designu atd.). Jednoduše - OOP + design patterns = přehlednost, relativní jednoduchost, flexibilita a obrovská úspora času. Vřele doporučuji.

A konečně pár odkazů:
http://www.sitepoint.com/forums/forumdisplay.php?f=147
http://www.phppatterns.com
http://www.martinfowler.com/eaaCatalog/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0