Autor Zpráva
Lobo
Profil *
Píšu aplikaci, která vloží obsah souboru CSV do databáze. Pro kontrolu používám funkci, jež má ověřit MIME type:


if($_FILES['fupload']['type']=="text/comma-separated-values")


Když však zadám MIME text/csv, tak to nefunguje. Nevíte někdo, jak je to přesně se specifikací? Podle mě by měly fungovat obě varianty.
rabbit
Profil
IMHO kontrola na mime type je zde zbytečná. Jestli je ten .csv soubor opravdu ok poznáš až při jeho proparsování/zpracování.

Jaký mime typ to bude v response headers mít, záleží na prohlížeči. Zkoušel jsem to, např. Firefox posílá "text/csv". Jiný prohlížeč ti pošle třeba něco jiného, a další ti třeba nepošle nic. Jestli není cílem testování kvalit uživatelova klienta, ale úspěšný upload .csv souboru, budeš muset tak jako tak dělat kontrolu formátu (struktury) samotného souboru.

Osobně jsem se teda kontrolou mime typu u uploadu .csv souboru nikdy nezatěžoval.
Meldo
Profil
Lobo
Skus kontrolovat len koncovku suboru. Aj ked je pravda, ze premenovat sa to da lahko. Na druhej strane bezny uzivatel nema zapnute zobrazovanie koncoviek, takze to ani nepremenuje.
Joker
Profil
Lobo
Jak se píše výše, na MIME typ bych nespoléhal. Nicméně pokud je řeč čistě o MIME typu, tak registrovaný typ pro CSV je "text/csv": http://www.iana.org/assignments/media-types/text/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0