Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Potřeboval bych naprogramovat jednoduchý kóder který zakóduje text tím že bude měnit pouze písmena za jiná šlo by to udělat a jak?
thingwath
Profil
Jistě, uděláš si tabulku požadovaných substitucí (jako idelání vidím obyčejné asociativní pole v PHP, jedna z mála věcí která je tam dobrá), projdeš text po písmenkách a nahradíš je. Zcela triviální.
Jan Tvrdík
Profil
asi bych si upravil skript na odstranění diakritiky z linuxsoftu - http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=444 :
function BezDK($text)

{
return StrTr($text,"áčďěéëíľĺňóöřšťůúüýž","acdeeeillnoorstuuuyz");
}
Ero
Profil *
Zcela triviální.
mozno... pokial ta nezaujima rychlost toho skriptu... takove pole kde kazdy znak bude mat svoju hodnotu v poli je docela narocna zalezitost najme ked sa ta funkcia vola viackrat.. riesenim by bol static... ovsem este lepsim by bolo zrejme pouzit retazec napr pomoci fce strtr()
Alphard
Profil
něco podobneho se řešilo zde:
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=29413&t=29408
thingwath
Profil
Ero
Vůbec to není pomalé, pokud je to pole dobře udělané. Zajímalo by mě, jak si představuješ něco rychlejšího. (no, dobře, něco si představit dokážu, ale to nic moc)
Ero
Profil *
totiz ide o kroky pocas kompilacie skriptu vid clanok od sary
thingwath
Profil
To je spíš technický trik, navíc pochybuju, že v tom bude nějaký zásadní rozdíl. Jinak nejlepší samozřejmě bude asi použít nějakou built-in funkci, protože to pak většinu času stráví v C funkci. Ale teoreticky...
Ero
Profil *
thingwath
istotne, len ma tak napada, ze spravny programator by pisat programy ktore by boli rychle, ucelne, bezpecne a mali by aj setrit systemovymi prostriedkami... vneposlednom rade i prehladne... ale to uz je offtopic
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0