Autor Zpráva
krteczek
Profil
Dobrý den, potrebuji při instalaci zjistit verzi mysql a podle její verze (ne)použít collate
jakým příkazem to zjistím? Nebo prostě říct že potrebuje verzi 4.1.xx a vyžší? to mi ale připadá hloupé:-(
krteczek
Anonymní
Profil *
spytat sa na webhostingu :)
vytiahni si to Client API z version phpinfo();
krteczek
Profil
No když nad tím přemýšlím, tak parsovat phpinfo() se mi nechce.
Jedno řešení mne přeci jen napadlo:-) pokusím se o zápis s collation, pokud selže tak o zápis bez něj :-), je to možná prasárna, ale jednodušší :-)
nebo máte jiný nápad?
tiso
Profil
Anonymní - v phpinfo to nie je, alebo mi niečo ušlo?
krteczek - daj vo formulári checkbox - mám/nemám verziu 4.1.xx a podľa toho pokračuj v inštalácii. Pred pripojením k databáze nie je šanca zistiť jej verziu...
djlj
Profil
krteczek
Dej tam ten checkbox, jak píše tiso, a pak když se ten script bude (asi po začátku instalace) připojovat k mysql, tak použij http://cz.php.net/manual/cs/function.mysql-get-server-info.php
krteczek
Profil
no abych byl přesný,: vytvářín nový instlalační script pro můj redakční system KRS, instalaci provádím v několika krocích:
- ověření zápisu do požadovaných adresářů
- vytvoření scriptu pro připojení k databázi: nejprve získání údajů, potom ověření připojení k databázi, pokud je to ok tak zápis do souboru, pokud ne vrátí se zpátky formulář a žádá znovu data pro připojení (je předvyplněn původními ůdaji)
- v dalším kroku se pokouším vytvořit v této databázi tabulky (už inkludnu v předchozím případě vytvořený soubor), ovšem nejprve ověřím jestli v databázi už nejaká tabulka se stejným názvem neexistuje, pokud ano je vygenerován prefix a přidán do názvu tabulek (tak to jde dokola). když najde názvy které neexistují, vygeneruje soubor s těmito názvy, prefixem, a loadne ho, pokusí se vytvořit tabulky v databázi (tady právě potřebuji tu verzi, a nechtěl jsem spoléhat na uživatele).ověřím, že se zápis povedl
- nabídnu vytvořit Administrátora,
...
...
dál to zatím nemám (jen v hlavě :-)
krteczek
krteczek
Profil
Aha, takže díky, nepotrebuji checkbox, připojení mám už ověřene, takže můžu použít mysql_get_server_info(); ted to rozparsuji a ověřím. Jen ještě dotaz?
Od které verze mysql přesně funguje collation pro české znaky (windows1250)?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0