Autor Zpráva
Thomasss
Profil *
Zdravim,
potreboval bych poradit s tim, jak mam predat informaci ulozenou v promenne i do dalsi stranky.

<? $number=rand(1000,9999) ?>

To cislo bych potreboval nejak predat i na dalsi stranku... abych zkratka mohl to cislo vypsat a bylo stejne.
tiso
Profil
GET/POST/COOKIE/SESSION - vyber si...
Thomasss
Profil *
Právě, že já řešim, jak to předat co nejjednodušeji, ale vůbec nevím jak se to dělá.
Zvládnu to jenom přes formulář, ale myslim si, že existuje jednodušší řešení. Tak se ptám jak bych to měl udělat.
tiso
Profil
GET: <a href="odkaz-na-dalsiu-stranku.php?number=${number}">odkaz na ďalšiu stránku</a>

na ďalšej stránke to budeš mať v premennej $_GET["number"]
Joker
Profil
Thomasss
GET: <a href="dalsistranka.php?promenna=hodnota">další stránka</a> nebo přes formulář
POST: přes formulář
COOKIE: první stránka: setcookie("promenna","hodnota"); další stránka: $promenna = $HTTP_COOKIE_VARS["promenna"];
- prohlížeč návštěvníka musí mít povolené cookies (a nesmí je vymazat mezi načtením první a druhé stránky).
SESSION: první stránka: $_SESSION["promenna"] = "hodnota"; další stránka: $promenna = $_SESSION["hodnota"];
- u sessions musí být na začátku každé stránky kde chcete session příkaz session_start(); a pokud chcete session zrušit, tak session_destroy()
tiso
Profil
Joker
$HTTP_COOKIE_VARS? to niekto ešte používa? Čo takto: $_COOKIE
Thomasss
Profil *
Asi bude lepší, když budu konkrétnější.
Jde o to, že mám knihu návštěv, do které mi občas přijde spam.

Proto bych chtěl, aby přispivatel do formuláře vyplnil kromě jména a zprávy i to náhodné číslo. A to číslo, aby se porovnalo s tím náhodně vypsaným. Problém je totiž v tom, že jakmile odešlu formulář, stránka se zaktualizuje a náhodné číslo se změní, proto se zpráva neodešle.
YoSarin
Profil
Thomasss
pomocí session, nebo hidden inputu, ale to je stejně v podstatě k ničemu, protože když máš to číslo v čisté podobě na té stránce (tím myslím to "Pro kontrolu sem napište číslo 346678") tak pro robota nečiní sebemenší problém to číslo tam najít (jde ale o to jestli někomu bude stát za to to toho robota učit).
Já na svých stránkách používám pro uživatele asi nejpříjemnější metodu - kontroluji (pomocí $_SESSION) jak dlouho od načtení stránky trvalo, než byl příspěvek vyplněn a odeslán - pokud je to třeba méně než 3 vteřiny, tak je jasné, že to by smrtelník vyplnit nejspíš nestihl, tak nic neodešlu... Ale i tohle by pochopitelně robot obešel (pokud by ho to zase někdo naučil).
Tenhle způsob se tu už někde řešil - nevím kde, zkus hledat
Yo'Sarin
tiso
Profil
Najjednoduchšie: prenášaj to číslo v adrese pre spracovanie formulára - <form action="spracovanie_formulara.php?cislo=${cislo}" a porovnaj si ho z hodnotou ktorú niekto vyplní vo formuláry...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0