Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Při instalaci na localhost se mi vypisuje tato hláška - "Register Globals are OFF". Co kde změnit, aby bylo vše OK?
Díky
Joker
Profil
Nepoužívat superglobální proměnné, když je máte vypnuté ;)
Anonymní
Profil *
Joker
Jak je tedy zapnout?? To je hlášení při instalaci (já to neovlivním)
madakilla
Profil *
ovplyvnis to jedine manualnou konfiguraciou php.ini suboru... odporucam vsak nepracovat s globalnymi premennymi, da sa to aj cez obycajne, global premenna je luxus :)

Citujem zo suboru php.ini:
; You should do your best to write your scripts so that they do not require
; register_globals to be on; Using form variables as globals can easily lead
; to possible security problems, if the code is not very well thought of.
register_globals = Off

----- subor php.ini najdes vo windows adresari alebo v apache instalacii... podla toho cez co si to instaloval.
Joker
Profil
Anonymní
Při instalaci čeho? Každopádně pokud je to hláška při instalaci, obrátil bych se na manuál toho programu, diskusní fórum anebo autora toho programu.

Každopádně: zapnout register_globals je bezpečnostní riziko.
Anonymní
Profil *
madakilla
Našel jsem php.ini v "EasyPHP" a v "inet_srv" ale ani změna na On nepomohla :-(
Anonymní
Profil *
Joker
Při instalaci CMS systému http://www.exv2.de/modules/welcome/
tiso
Profil
1. potreba register_globals: on napovedá o "kvalite" CMS.. Buď ho celý prepíš tak aby fungoval bez toho, alebo použi iný...
2. po zmene php.ini je treba reštartovať Apache server... Okrem toho takéto balíčky obsahujú php.ini na viacerých miestach.
Anonymní
Profil *
tiso
z odpovědi tedy tuším, že CMS zřejmě nebude nikterak kvalitní?? Tak tedy asi abych vyzkoušel něco jiného...
tiso
Profil
Anonymní
správne tušíš, ono viac ako kvalita sa hodí slovko bezpečnosť, ale to tiež neobsiahne celú podstatu problému. CMS sa nedá zhodnotiť jedným slovom, netuším aké ma funkcie, atď.
Čo sa týka odporučenia tak veľakrát tu v diskusii padali názvy ako Wordpress, Drupal, Joomla, phpRS2, potom sú CMS ktoré robí jeden človek ako napríklad NORS3 či miniRS...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0