Autor Zpráva
Jah
Profil *
Může mi někdo stručně napsat rozíly mezi tím, když vložím příjemce do To, Bcc, Cc nebo Reply-To a jaké jsou tam omezení atd...
rabbit
Profil
Tys nikdy nepsal mejla?

To ... komu
Cc ... kopie
Bcc ... slepá kopie
Reply-To ... tuším, že adresa pro případnou odpověď

Jinak existují takové věci jako RFC ... takže nebuď líný a RTFRFC822.
Jah
Profil *
Aha, takze kdyz budu posílat hromadné emaily a dám uzivatele do Bcc, tak to dojde vsem, ale nikdo neuvidí v hlavicce ty ostatní maily ze? Nejsou s tím nejaké problémy? Slysel jsem, ze kdyz je v emailu treba 100 kopii v Bcc, tak treba seznam to vrací jako spam nebo co...
rabbit
Profil
Právě že Seznam (kterýkoliv klient/cílová adresa) by neměl v e-mailu vůbec dostat pole bcc se všemi adresami. Tvůj poštovní server, který to bude posílat, by měl na každou z těch adres poslat mejl zvlášť jako normální kopii.

To by byla houby slepá kopie, kdyby ty všechny adresy byly dohledatelné ve zdrojovém kódu (přesněji hlavičkách) e-mailu.
Jah
Profil *
Jeste jeden dotaz :) Kdyz chcu posilat ty emaily jako skryte kopie (Bcc). Musim alespon jeden email poslat jako normalni email (To)?

Jsem ted totiz zkousel poslat 3 emaily, kazdy jako Bcc. 2 byly na seznam a ten treti byl na neexistujici email. Ten treti se spravne vratil na adresu z from, ale ty prvni 2 nedorazily :)
Jah
Profil *
Tak jsem zkusil jeden email odeslat jako "To" a 2 na "Bcc" a už přišly všechny :)
A emaily, ktere jsem poslal na "bcc", tak ty maji uvedene v prijemci email toho prvniho, co jsem poslal v "To", je to tak správně?
Cili ze vsichni co budou v "BCC", tak ve svém příjemci budou mít stejnou adresu a to takovou, na který jsem poslal ten email v "To"
rabbit
Profil
No, představ si, že bcc znamená slepá (lépe řečeno skrytá) kopie. Důležité je to slůvko kopie, takže se asi předpokládá, že máš nějakého adresáta, kterému to chceš primárně poslat.

V php si můžeš jednoduše poslat ten mejl na každou adresu zvlášť, nemusíš řešit žádné čachry se skrytými kopiemi. Správný programátor má být líný, ale co je moc, to je moc ;-)
Jah
Profil *
No prave ale kdyz to posilam na kazdou adresu zvlast v cyklu, tak to moc zatezuje server a nektere emaily se neodeslou, je tam nejaky zasrany limit 100 emailu na hodinu. Ale kdyz to vsechny ty prijemce naflagam do bcc, tak se to odesle pomoci 1 smtp spojeni, cili to bude mensi zatez bych rekl :D
Jah
Profil *
BTW je mozne, ze odeslu email a on nedorazi prijemci? A pritom odesilateli nedosla zpatky zadna zprava, treba ze ma prijemce plnou schranku, nebo ze to bylo oznaceno za spam :)
rabbit
Profil
Ve světě internetu je téměř všechno možné. To o tom spamu je snad dokonce na 100%.
Jah
Profil *
Ale kdyz to oznaci jako spam, tak se ten email prece musi vratit odesilateli a tam byt uvedeno ze to bylo oznaceno jako spam ne :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0