Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Na Netu jsem našel několik scriptů, které dokáží téměř bez práce zobrazovat, editovat, mazat a vyhledávat data.
Jeden z nich na ukázku. Je komerční a mě by zajímalo, jestli existuje něco podobného jako freeware, resp. script zdarma.

Používám zatím své scripty, ale je to pořád o tom, že musím své scripty přizpůsobovat manuálně, docela rád bych tuhle část psaní kódu zjednodušil.

jak to řešíte vy?
finc
Profil
Osobně jsem něco podobného hledal také. Pak jsem si ale řekl, že možná lepší způsob je si toto naprogramovat sám. Pokud má člověk určité zkušenosti s vývojem, má šanci se dobrat k dobrému výsledku. Všechna tato "rychlá" řešení mají několik nedostatků:
1. dost často nejsou umožněny další upravy
2. ne vše, se dá pojmout pomocí těchto nástrojů
3. nenaučím se na tom skutečně programovat takovéto aplikace

Osobně jsem volil cestu vlastního MVC. To znamená, že z různých vlastně vytvořených tříd sestavuji daný modul. Když se nad tím zamyslíte, vyjde Vám dost často identický kód. Tak refaktoruji kod do doby, než se dostanu ke správnému výsledku :)
Nevýhody tohoto způsobu:
1. Náročný na čas
2. Nejasná vize, nevím co vše budu přesně potřebovat
3. Několikanásobný přepis určitých částí

Ve výsledku ale získáte vlastní řešení, u kterého znáte i ty střeva a díky tomu není pak takový problém přidávat další a další funkčnosti.
Spousta lidí odrazuje od toho pokusit se psát vlastní framework. Jistě mají pravdu, že při prvních navrzích se dostanete do slepé uličky a začínáte znovu, ale už máte jisté zkušenosti. Napsat si vlastní framework je zajímává práce a doporučuji to lidem, kteří mají nutkání se vracet ke svému kodu a vylepšovat ho. Ti, kteří napíší kod a řeknou si: "Funguje to, šahat do toho už nebudu." Ať raději využívají hotová řešení.

Jinak abych se vrátil k Vašemu příspěvku. Pokud máte již aplikaci rozepsanou a není zrovna malá, raději bych zkusil vlastní řešení. Pokud začínáte na čistém stole a nechce se Vám pouštět do vlastního návrhu, doporučil bych Vám se podívat na ZEND Framework. Sice to není úplně čistě na to, co potřebujete, ale tyto věci se pomocí manuálu naučíte programovat dost efektivně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0