Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, mám nainstalovanej server PHP5, potřeboval bych vědět jak a kde nastavit to, aby se mi otevíral pdf dokument v prohlížeči (ve stránce, která je uložena v document root tohoto serveru)

díky moc
Anonymní
Profil *
a to ma co spolocne z php?
H13
Profil
Až budu vědět, jak se to udělá, tak ti dám vědět, jestli to má něco společného s php...nevím jak to udělat a nevím kam to dát, mohl jsem to dát do nezařaditelných, nevím, myslel jsem, jestli se to nenastavuje někde v php.ini, ale asi ne, asi se to bude nastavovat v apache, nevím, takže pro Anonymní:

Nevím, možná jsem to měl dát do sekce nezařaditelné,

pro ostatní:

zajímalo by mě, jak se to udělá, díky moc.

kdyby někdo nerozuměl tomu, co chci udělat, tak to vysvětlím na příkladě:

vytvořím si pomocí FPDF pdf stránku... uložit nebo otevřít v Adobe Acrobat jde, ale já potřebuju, aby se pdf vytvořilo a přímo otevřelo v prohlížeči (to mi také funguje, ale jen na webserveru, ale ne na localhostu, protože tady nemám nastaveno to, na co se ptám)
koudi
Profil
To záleží na nastavení prohlíče, s php to nemá co dělat. Leda bys explicitně poslal hlavičky, že se to má stáhnout...
Anonymní
Profil *
jediny prehliadac co otvara do seba pdf je IE, ostatne to daju ulozit.
Joker
Profil
jediny prehliadac co otvara do seba pdf je IE, ostatne to daju ulozit.
Ale kdepak. Takže jak to je:
Otevírání PDF v prohlížeči nemá s PHP nic společného. Navíc PDF ani neotevírá prohlížeč, ale plugin (zásuvný modul) v prohlížeči. Takže pro otevírání PDF v prohlížeči stačí mít nainstalovaný příslušný plugin a mít nastavené otevírání souborů PDF přes ten plugin.
Nishkam
Profil *
http://cz2.php.net/header

<?php
// We'll be outputting a PDF
header('Content-type: application/pdf');

// It will be called downloaded.pdf
header('Content-Disposition: attachment; filename="downloaded.pdf"');

// The PDF source is in original.pdf
readfile('original.pdf');
?>
H13
Profil
To záleží na nastavení prohlíče, s php to nemá co dělat. Leda bys explicitně poslal hlavičky, že se to má stáhnout...

jediny prehliadac co otvara do seba pdf je IE, ostatne to daju ulozit.


ve stejným prohlížeči to funguje pod PHP4 a Apache 1.X ale ne pod PHP5 a Apache 2 - protože v PHP5 a Apachi 2 nemám něco nastavený, co je nastavený v PHP4 a Apache 1.X (nastavil EasyPHP)
Joker
Profil
H13
Pak asi posíláte ten soubor se špatným MIME typem.
Bubák
Profil
Anonymní
jediny prehliadac co otvara do seba pdf je IE, ostatne to daju ulozit.
A co tohle:
Zásuvné moduly (pluginy) jsou soubory, které zprostředkovávají spolupráci aplikace Mozilla s externími programy. Díky ním můžete přehrávat video na webových stránkách, číst soubory různých formátů přímo ve webovém prohlížeči či stahovat data pomocí externích download managerů.

Základní zásuvné moduly
Adobe Reader
Program k prohlížení PDF souborů. Pro dobrou spolupráci s aplikacemi Mozilla doporučujeme instalovat Adobe Reader 6.0 či vyšší. Zásuvný modul je aplikací Mozilla automaticky detekován.


Pokračuje popis dalších základních plužin, jsou řazeny abecedně ;-)
H13
Profil
Pak asi posíláte ten soubor se špatným MIME typem.

No to nevím, proč by se ten soubor otevřel na localhostu (PHP4,Apache1) a neotevřel na localhost (PHP5,Apache2) v tom stejným prohlížeči. Jednou se otevře jako PDF, podruhý se otevře stránky s nesmyslnými znaky
djlj
Profil
No to nevím, proč by se ten soubor otevřel na localhostu (PHP4,Apache1) a neotevřel na localhost (PHP5,Apache2) v tom stejným prohlížeči.
Ptáš se znovu na to samé - protože v php5 posíláš soubor se špatným mime typem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0