Autor Zpráva
happymaster23
Profil *
Zdravím,

mám takový triviální dotaz, ale nedovedu si s tím moc poradit. Potřeboval bych poradit skript, který který jednoduše počítá počet refreshů stránky (tedy část která to počítá a zapisuje do DB a část která to čte z DB a vypisuje). A ještě bych potřeboval poradit skript, který počítá jednoduše z kolika IP adres ta stránka byla navštívená.

Tzn. chci aby se mi na stránce zobrazovalo kolikrát byla načtena a z kolika různých IP byla načtena.
Kdyby my to tady někdo napsal polopaticky včetně SQL příkazu byl bych mu moc vděčný.

díky
Casero
Profil
jre to jen obyčejný dotaz na db bez php skriptu..jen ta na začátek daš update.. a pak select a dozvýš se kolik ich tam je
happymaster23
Profil *
díky, ale já v php docela dočista začínám, nemohl bys mi napsat celý ten skript?
tiso
Profil
happymaster23
To by si chcel veľa... Rada je jedna vec, skript na mieru je druhá... To by si musel niečo zaujímavé ponúknuť...
happymaster23
Profil *
no děkuji vám moc, nakonec jsem si ten skript udělal sám a musím teda říct, že pro toho kdo aspoň trochu PHP zná je to otázka 2minut než to napíše... Nikoho by to nezabilo....

Ale zeptám se tedy na něco konkrétního:


mysql_query('INSERT INTO ip VALUES ('"$ip"')');


asi víte co jsem tím myslel (tedy přidat do tabulky ip obsah proměnné ip, ale bohužel to nefunguje, asi se to musí v té závorce za VALUES napsat jinak a nevím jak, ten sloupec v tabulce je typu VARCHAR.
DJ Miky
Profil
mysql_query('INSERT INTO ip VALUES ("'.$ip.'")');
happymaster23
Profil *
díky, to jsem potřeboval, funguje TO! :)

ještě jedna taková otázečka, do té proměnné ip se ukládá aktuální IP adresa, tedy do té tabulky se ukládá IP adresa toho kdo ten skript spustí (tedy navštíví tu stránku). Zjistil jsem ,že do té tabulky se nedá vložit dvakrát stejná hodnota, tudíž se tam nedá vložit dvakrát jedno IP - chci se teda zeptat jestli když můj skript má ten smysl, aby zobrazil pouze počet unikátních IP které tu stránku zobrazily jestli to tak stačí a nebo se to ještě má rozvádět tak, aby nejdřív data z DB načetl, potom je porovnal s aktuální IP adresou a teprve rozhodl jestli se mají uložit nebo ne.

díky
tiso
Profil
happymaster23 Nikoho by to nezabilo....
...ide o princíp... Tiež by Ťa nezabilo keby si mi poslal 100 korún... Ja ich na rozdiel od Teba nežiadam...
Čo sa Tvojho posledného príspevu týka, tak spraviť si môžeš čo len chceš. Napríklad by si mohol zistiť či už ip v db je a ak nie je tak ju tam doplniť. Neviem čo od toho chceš viac...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0