Autor Zpráva
uzivatel
Profil *
Chtěl bych pro svůj web RSS. Ale tak abych to nemusel psát ručně. Hledal jsem na google.com ale našel jsem pouze http://www.tvorba-webu.cz/xml/jak-na-rss.php a http://interval.cz/clanky/tvorba-rss-v-php/

K tomu je ale potřeba psát a načítat články do databáze? Já web dělám ručně, tzv napíšu text, vytvořím odkaz v kategorii a v novinkách. Všechno je ruční psaní a přepisování.

Jak je to řešené? Nechci RS protože to pak není ono. Když jsou články články v databázi má to výhody a nevýhody? Jaké? Díky za tipy.
Joker
Profil
uzivatel
Spolu se slušně udělaným redakčním systémem je generování RSS hračka- prostě jenom načtená data o článcích nasypete do jiné šablony.
Jestli to máte všechno ručně... tak to asi budete muset psát taky ručně. Jak jinak byste to chtěl dělat?

Nechci RS protože to pak není ono.
LOL. No tak proč se potom ptáte? Když ručně to je ono, tak to dělejte ručně :-)
uzivatel
Profil *
joker: To že nechci RS jsem napsal proto že si to chci napsat a pochopit. Asi to udělám tak že si nějakej RS nainstaluji a mrknu se jak je to řešené.
Dotaz: Jak je to řešené ve většině RS? články jsou jako php soubor na ftp nebo jsou v databázi? Co je jednoduší? Co je lepší?
Acci
Profil
Lepší a jednodušší je vše ukládat do databáze.
Ge0rge
Profil
Jinak i pokud chcete vedet jak veci funguji a neprebirat jen slepe cizi praci (to je jiste chvalyhodne :-) ) , stale mate moznost pouzit nejaky opensource RS a jeho zdrojovy kod bez omezeni studovat ... hodne byste se tim priucil :-)
sirkubador
Profil *
Nj... zkoušel jsem studovat kód open source RS... Jenomže aby se prase vyznalo v miliardach globálních proměnných a includovanych souborů... Začal jsem ho psát od základu sam a naučil jsem se mnohem víc. Tipy a triky rozhodně nenahradí schopnosti myslet v jazyce. Ale prostudovat si takovýto systém rozhodně na škodu není.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0