Autor Zpráva
speacker
Profil *
Zdravím,
vytahuji záznamy z db a na stránce mám 2 druhy tlačítek. Jedno je tlačítko pro editování, které je u každého záznamu, je v cyklu. Druhé tlačítko je mimo cyklus a maže záznamy, u kterých je zašktnut checkbox. Zde je ale problém. Mám tam pouze jeden <form>, který formulář odešle na stránku, která pozná, jaké tlačítko bylo odesláno a podle toho mi bud nastavi stranku pro editovani nebo mazani. Jenže ukončovací značka </form> je mimo cyklus a při editování je mi vždy nabídnut poslední záznam. Pokud dám ukončovací značku do cyklu, tak to zase smaže pouze poslední záznam a ne všechny, které jsem zašktnul. Nevíte, jak udělat, aby fungovalo obojí?

Děkuji za odpověď

A zde je ještě kód:


 include ('../connect.php');

$query="SELECT * FROM user ORDER BY id";
$vysledek = mysql_query($query);
while
($radek=mysql_fetch_array($vysledek))
{
?>
<tr>
<td><?php echo $radek['id']; ?></td>
<td><?php echo $radek['name']; ?></td>
<td><?php echo $radek['email']; ?></td>
<td><?php echo $radek['hodnost']; ?></td>
<td><form method="post" action="uzivatele_akce.php">
<input type="hidden" name="id" value="<?php echo $radek['id'] ;?>" />
<input type="submit" value="Editovat" name="edit" /></td>
<td><input name="list[]" type="checkbox" id="list" value="<?php echo $radek['id'];?>" /></td>
</tr>

<?php
}

?>
</table>
<input name="smazat" type="submit" id="smazat" value="Smazat označené" /></form>
Pavel Strejček
Profil *
místo používání hiddenu, musíš tlačítku editovat přiřadit atribut name ve formuláři unikátní, například:

<input type="submit" value="Editovat" name="edit[<?php echo $radek['id'] ?>]" />

V $_POSTu pak budeš mít pole edit a podle klíče poznáš které tlačítku bylo stisknuto.
speacker
Profil *
Díky moc, vypadá, že to jede ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0