Autor Zpráva
tozi
Profil
mam stranku na ic.cz

chcem dat na moju stranku pocitadlo,ale stale mi vypisuje nejaku chybu,tu je kod
<?php
if(file_exists("pocet.txt")){
print "";
}else{
$file=fopen("pocet.txt","a");
fputs($file,"0");
fclose($file);
}
$soubor="pocet.txt";
$file=fopen("$soubor","r+");
$pocet=fgets($file,100);
$pocet++;
fseek($file,0);
fputs($file,$pocet);
fclose($file);
echo $pocet
?>



kde je chyba? na webzdarna mi to facha tak poradte
nightfish
Profil
přečti si tohle: http://stare.cz/otazky/
doporučuju zaměřit se na části Použijte smysluplný, výstižný "Subject:" a Popište problém co nejpřesněji

ale stale mi vypisuje nejaku chybu
...tak tam asi nějaká chyba bude
Joker
Profil
tozi
Mně uvedený odkaz žádnou chybu nevyhodí.

Asi by to tu chtělo nějaký návod jak posílat dotazy na chyby ve skriptu.
Aby někdo mohl chybu řešit, je potřeba vědět dvě základní informace:
- kde se chyba vyskytuje, tedy kód skriptu
- jaká je to chyba, nejlépe zkopírujte chybovou hlášku

Takže ještě napište o jakou chybu jde.
HajekJirka
Profil
<?php

if(file_exists("pocet.txt")){
print "";
}else{
$file=fopen("pocet.txt","a");
fputs($file,"0");
fclose($file);
}
$soubor="pocet.txt";
$file=fopen("$soubor","r+");
$pocet=fgets($file,100);
$pocet++;
fseek($file,0);
fputs($file,$pocet);
fclose($file);
echo $pocet
?>
minimal
Profil *
Odporucam
http://ekstreme.com/phpcounter/
mne sa osvedcil
Hooonza
Profil *
Taky jen tak od pohledu, každý příkaz PHP má být ukončen ;, to tady není, ale nevím, jestli to hází nějaké chyby:-)
Jaké chyby to hází?
Joker
Profil
Hooonza
Kde v tom skriptu musí být středník a není tam? Možná jsem něco přehlédl, ale nevidím s tímhle problém
minimal
Profil *
posledne echo "$pocet" je bez ";"
tozi
Profil
hadze to takuto hlasku


Warning: fopen(pocet.txt) [function.fopen.php]: failed to open stream: Permission denied in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 34

Warning: fputs(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 35

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 36

Warning: fopen() [function.fopen.php]: Unable to access pocet.txt in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 39

Warning: fopen(pocet.txt) [function.fopen.php]: failed to open stream: No such file or directory in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 39

Warning: fgets(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 40

Warning: fseek(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 42

Warning: fputs(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 43

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/tym.sk/e/enya/root/www/index.php on line 44
souki
Profil
bez čtení předchozích příspěvků hádám, že nemáš nastavena na souboru práva pro zápis
Joker
Profil
minimal
No prosím, hned je to jasné. Hledat chybu v kódu je úplně zbytečné, chyba je v tom, že nemáte práva k příslušnému souboru. Tipuju, že ten soubor ještě neexistuje, takže fopen se ho pokusí vytvořit a to zkrachne na tom, že na to v příslušném adresáři nemáte právo.
Tohle záleží na hostingu, zkuste se podívat na nějakou podporu nebo FAQ nebo fórum na hostingu, jak to tam je s přístupovými právy.
tozi
Profil
diky,aj tak to nefacha ale aspon viem v com bola chyba, hosting ma vazne zakazanu funkciu fopen,

Joker
tak diky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0