Autor Zpráva
Ossis
Profil *
Ahoj,
mam problem s anketami na svem webu, nejde hlasovat... Doma na localhostu(php triáda - nevim presne verze phpka a mysql) mi to funguje, ale jakmile to mam na netu, tak se nechteji pripisovat hlasy.

Stranka ma adresu: http://gimik.borec.cz
Adresa na skripty je: http://gimik.borec.cz/ankety

Dekuji za radu...

Ps: Omlouvam se, pokud se to tu nekde resilo, ale nic jsem nenasel, tak jsem to napsal.
Kaifman
Profil
tady od saď je ho*no vidět. Jen že se nemůže připojit k databázi. nechcesš sem hodit zdrojaky nebo to alespon na serveru prejmenovat na třeba *.txt aby se to neprovádělo a bylo možno vidět scripty????
Hugo
Profil
Mas dobre pripojeni k databazi?? Misto localhost tam musis dat mysql.webzdarma.cz.
Wan-To
Profil *
Na mysql.wz.cz se musíš připojovat pomocí připojení a vybrbání databáze:

@mysql_connect("mysql.wz.cz", "uzivatel", "heslo");
@mysql_select_db("uzivatel");

V mysql_select_db je uživatelské jméno, protože na WZ je jméno databáze stejné jako login.
Wan-To
Profil *
Nezapoměl jsi databázi aktivovat?
Ossis
Profil *
Nezapoměl jsi databázi aktivovat?

- Nevím, jak se to dělá...

Ale myslím že, problém je v tom, že do tý databáze to nechce zapisovat... K ty databazi se to dostat musí, když to z ní načítá.

Ps: Ted uz to tam je v .txt
Wan-To
Profil *
Databáze se musí aktivovat v nastavení > nastavení mysql. Bude ti přidělené nějaké uživatelské jméno a jméno databáze (jsou stejné) a heslo, které se dá změnit. Pak se připojíš pomocí výše uvedeného skriptu.
Ossis
Profil *
Databáze se musí aktivovat v nastavení > nastavení mysql. Bude ti přidělené nějaké uživatelské jméno a jméno databáze (jsou stejné) a heslo, které se dá změnit. Pak se připojíš pomocí výše uvedeného skriptu.

Jasně, už rozumím, co myslíš. Tohle je v pořádku, protože jméno databáze i přihlašovací mám(funkční).
Wan-To
Profil *
Mohl bys sem poslat tvůj PHP skript? Nebo alespoň ty části, kde se připojuješ a kde voláš mysql_query()?
Ossis
Profil *
Je to v: http://gimik.borec.cz/ankety - ty textaky
Wan-To
Profil *
Já se v tom nevyznám :-(
Ossis
Profil *
Já se v tom nevyznám :-(

Právě, že já taky moc ne... Hele, jak ti to mohu usnadnit? Nechci to tu zahltit zdrojaky...
Wan-To
Profil *
Nevíš, kde by mohla být chyba? Jestli v připojení, nebo v nějakém dotazu...
Ossis
Profil *
Nevíš, kde by mohla být chyba? Jestli v připojení, nebo v nějakém dotazu...

Urcite bude chyba v nastaveni ty databaze(cert se v to ma vyznat) . Doma mi to normalne jede(na localhostu) - myslel jsem, ze staci zmenit meno ty databaze,login, heslo a ten server.
Wan-To
Profil *
Připiš si do anketa.php do příkazech připojení volání mysql_error() a pošli sem výsledek.
Ossis
Profil *
Kam myslis? Je to tam spravne???

$DB_server = "mysql.wz.cz";
$DB_name = "gimik";
$DB_user = "gimik";
$DB_psw = "heslo";
$DB_conn = MySQL_Connect($DB_server,$DB_user,$DB_psw);
MySQL_Select_DB($DB_name)mysql_error();

$anketa1 = zobraz_anketu(1, 'anketa1', 'color1.gif', 100);
$anketa2 = zobraz_anketu(2, 'anketa2', 'color2.gif', 80);

mysql_close($DB_conn);
Wan-To
Profil *
Možná to vypíše něco zajímavýho, možná taky ne:

$DB_server = "mysql.wz.cz";
$DB_name = "gimik";
$DB_user = "gimik";
$DB_psw = "heslo";
$DB_conn = MySQL_Connect($DB_server,$DB_user,$DB_psw);
MySQL_Select_DB($DB_name);
mysql_error();

$anketa1 = zobraz_anketu(1, 'anketa1', 'color1.gif', 100);
$anketa2 = zobraz_anketu(2, 'anketa2', 'color2.gif', 80);

mysql_close($DB_conn);
Ossis
Profil *
Nic to nepíše, chová se to úplně normálně...
Hugo
Profil
Tak to zkus hodit za kazdy dotaz. Treba se nekde ozve.
Ossis
Profil *
Uz to funguje... Dal jsem to jak psal Hugo... Mockrat diky vsem!!!
Wan-To
Profil *
Jak je možné, že ti volání mysql_error zpravilo anketu??? Mysql_error jenom vypysuje chybové hlášení z dotazů mysql_query...
Ossis
Profil *
Jak je možné, že ti volání mysql_error zpravilo anketu??? Mysql_error jenom vypysuje chybové hlášení z dotazů mysql_query...

- Na mně nekoukej, ale jede to, takže to moc neřeším...
Wan-To
Profil *
Možná, že měl Webzdarma nějaký výpadek...
Hugo
Profil
Wan-To

Taky bych to videl na ten vypadek. WZ je posledni dobou cim dal horsi :-(
Wan-To
Profil *
To by byl hodně divný výpadek, protože mě v době, kdy Ossisovi anketa neběhala, mně databáze na mysql.wz.cz fungovala celkem v pohodě.
Hugo
Profil
Wan-To

Nic jineho me moc nenapada. Pokud se to spravilo jen pridanim MySQL_Error(), tak to je opravdu podivne.
MistrHad
Profil *
Třebas Ti poradí, můj problém. Na sevru mi databáze v ostré verzi chodí, doma na testovací velký problémy, když použiju český znaky. Takže někdy dotaz vráti MySQL dobře a jindy ne. A stačí nepohlídat kodování stránky která odesílá dotaz.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0