Autor Zpráva
sasek.vasek
Profil *
Ahoj, potřebuju přiřazovat každému uživateli, který vstoupí na stránky session. Můžete mi sem hodit kousíček kodu, nebo navod, nebo odkazy? Děkuji za navrhy.
k
Profil *
http://cz.php.net/manual/cs/ref.session.php
sasek.vasek
Profil *
Hele, potreboval bych si o tom pokecat na icq, nemate cas prosim? Resim pikantni problem.
Casero
Profil
sasek.vasek
a proč ne tu??.víc hlav víc vymyslí
k
Profil *
nemam icq:) muzem si tykat
sasek.vasek
Profil *
ok. No, jde mi o to, ze me se pomoci session ktere by meli fungovat nerozlisuji uzivatele. Je to dosti zvlastni, mam soubor, kde je ta session a ten includuji. Melo by to fungovat. Jenomze to vypada, jako by vsichni byli jeden uzivatel, nevim jak jinak to vysvetlit.

napriklad kdyz tam vstoupi, a neco si naklikaji a nechaji bezet browser a pak prejdu na jiny pocitac, tak to tam ma take naklikane. Takze to jakoby nerozlisuje jednotlivy lidi.

jeste sem dam ten script se session.
function KosikId()
{
if(isset($_COOKIE["KosikId"]))
{
return $_COOKIE["KosikId"];
}
else
{
session_start();
setcookie("KosikId", session_id(), time() + ((3600 * 24) * 30));
return session_id();
}
}

Nejhorsi je, ze mi to fungovalo spravne a ze dne na den to nebeha, pritom jsem s tim nic nedelal. :(
jetse jedna vec - funguje to jak ma, jen to nerozlisuje uzivatele. tedy jednotlivy pristupy.


poznamka-nevis k cemu je ob_start?
k
Profil *
ob_start slouzi k bufferovani dat, ktery ti vrati naky tvuj script.

Vygeneruj si nejaky unikatni hash.

$hash=md5(mktime()); // Tohle je priklad pouzij treba uniqid() a rand()
setcookie("KosikId", $hash, time() + ((3600 * 24) * 30));

Taky zalezi jak pak tahas data o kosiku uzivatele.
sasek.vasek
Profil *
Hele, uz jsem nasel asi misto chyby. potrebuji ale davkrat includovat db.php, pak by to fungovao, jenomze kdyz to dvakrat includuji, hlasi to Fatal error: Cannot redeclare kosikid() in /www/doc//www/db.php on line 12
k
Profil *
a co je na radku 12?
sasek.vasek
Profil *
if(isset($_COOKIE["KosikId"]))
je to ten kus kodu co jsem poslal..
k
Profil *
zkus pouzit
if(array_key_exists("KosikId",$_COOKIE))

jinak pro nazy klicu pouzivej jen mala pismena a dej tam radsi treba podtrzitko.
Uz tu koncim tak kdyby to tim nebylo tak ti snad helpne nekdo dalsi.
sasek.vasek
Profil *
to bnevim kdo. Hele, jeste posledni, da se dvakrat includovat a co znamenala tamta chyba? dik
sasek.vasek
Profil *
a jeste jedna vec - nechaopu, proc to predtim slo a najednou z cista jasna to nejde. Jakto, co to muze zpusobit?
tiso
Profil
sasek.vasek
Vzhľadom na Tvoje problémy Ti doporučujem vykašlať sa na košík a naučiť sa základy PHP, napríklad z nejakého seriálu... Bez základov to nepôjde...
rabbit
Profil
Je to kruté, ale tiso má pravdu. Kromě základů PHP bych pak doporučil ještě základy angličtiny. Když php samo napíše, v čem je chyba, tak je fakt xmíchu posílat něco do diskuze.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0