Autor Zpráva
Marek Slatkovský
Profil *
Dobrý den,
poprosil bych o radu.
1) nainstaloval jsem si na pc Apache2 a php5.0.3, nefungují mi háčky a čárky
2) nefunguje mi guestbook, který na php 4 fungoval, k proměnným jsem přidal $_POST["promenna"] a stejně to nefunguje. Nemůže být problém třeba v zápisu do souboru? Všechny atributy jsem vypl.
3) když zadám echo "$_SERVER["SCRIPT_FILENAME"]", tak se mi objeví jen bílá obrazovka
4) ještě bych poprosil, jak lze předávat proměnné v URL:
např na stránce bych měl
$stranka1 = "prvni.php";
$stranka2 = "druha.php";
$stranka3 = "treti.php";

echo file_get_contents("$page");

a teď do URL napíšu: http://www.domena.cz/index.php?page=stranka2
tak výsledkem je opět bílá obrazovka.
Velmi děkuji za případné rady.
Jan Tvrdík
Profil
zkus $_GET["promenna"]
Jan Tvrdík
Profil
echo $_SERVER["SCRIPT_FILENAME"];

jak lze předávat proměnné v URL:
soubor.php?page=prvni

include($_GET["page"].".php");
Hugo
Profil
include($_GET["page"].".php");

Toto je dost o hubu, viz
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=37 923
beax
Profil *
mas zapnute register globals?
ked nie tak ked nemas pristup ku konfiguracii serveru tak do .htaccess napis
php_flag register_globals on
a ked mas pristup ku konf tak v php.ini zmen register_globals z Off na On
Hugo
Profil
beax

Zapínat register globals je blbost. Systémovější řešení je používat pole $_POST, $_GET, atd.
beax
Profil *
ja sa asi ***** :D cize register globals nie je dobre?
ja som doteraz zil v tom ze pri register globals mi premenne $_POST, $_GET, atd. vypise a pri Off mi ich nevypise ale vypise premennu ako ich index
Hugo
Profil
beax

Pokud máš register globals = on, tak se proměnné např. z url zapíší do pole $_GET, ale zároveň i do proměnné, která odpovídá názvu položky v url. Např.

www.server.com/?var1=neco

při zapnutých register globals dostaneš
$_GET['var1'] = neco
$var1 = neco

při vypnutých jen
$_GET['var1'] = neco
beax
Profil *
cize register globals mam vypnut hej? pretoze ked som si na hosting nahodil stranku, na ktorej pouzivam iba tie polia tak som tam musel dat htaccess kde bolo register globals on bez toho to neslo
Hugo
Profil
beax

Vypnuté reg globals jsou lepší i z toho důvodu, že v php6 už nic takového nebude. Takže skripty, které vyžadují zaplé register globals nebudou funkční.

Pokud ti to jelo až po zapnutí register globals, tak jsi asi někde na to pole zapomněl.
beax
Profil *
Hugo
nie urcite som nezabudol konkretne formular proste to neslo musel ssom ich zapnut preto som zil v takej mienke
Hugo
Profil
beax

Pokud v celém skriptu používáš $_GET, $_POST, atd. tak ti nastavení reg globals nemůže ovlivnit jeho funkci.
beax
Profil *
Hugo
Tak potom netusim v com moze byt chyba ale skutocne pouzivam polia _GET uz som si na to zvykol moze to byt na serveri chyba?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0