Autor Zpráva
PetrX
Profil *
Má dotaz ohledně dat, která nebudou příliš často měněna (menu dle nastavení administrátora) a zajímalo by mě jest-li je výhodnější a rychlejší tyto data uložit do souboru, nebo je uchovávat v databázi.
Tyto data budo běžně zobrazována uživatelům při každém načtení stránky a tak si myslím, že by to příliš zatěžovalo databázi a tak se mi jeví zápis do souboru jako rozumný, ale zas nemám tolik skušeností s PHP+MySQl a tak vás prosím o radu.

Předem všem děkuji za jakýkoliv názor.
Hugo
Profil
PetrX

Záleží na serveru, ale osobně doporučuji db.
links
Profil *
davam do pozornosti
http://devzone.zend.com/node/view/id/760
je to db a pouziva flat subory
Enspancio
Profil *
Se soubory mám své zkušenosti. Jde o velice jednoduchou záležitost. Takto založený systém je však velmi náročný na údržbu. Ze začátku jsem souboroval jak se dalo. Avšak teď více používám MySQL (databázi). phpMyAdmin zaručuje pohodlí a flexibilitu. Avšak databáze umí potrápit. CO se výkonu týče, soubory se načítají rychleji. Záleží jen na velikosti. Pokud se jedná jen o zprávu např.: menu, nebo aktuálních zpráviček, využij include a souborů. pokud o něco složitějšího, tak jistě MySQL. Pokud budeš mít dotazy na databázi obrať se na ICQ 200-258-396 pod nickem Neotrid. Mile rád pomohu :-)
krteczek
Profil
já bych to skombinoval, ty data z kterých se generuje menu bych uložil do databáze, ale zároveň bych vygeneroval to menu do souboru, a ten bych primárně includoval, takže i složité menu by bylo okamžitě k dispozici bez zbytečných db dotazů.
krteczek
jrm
Profil *
Soubor. Je-li krátký, jen jeden a nebude-li často měněn, tak určitě.
PetrX
Profil *
Jde o soubor o velikosti několika kB a nebude přiliš často měněn
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0