Autor Zpráva
Axamith
Profil
Na stránce Fishland.cz jsem použil vkládání stále se opakujících bloků pomocí
<?include "xxx.html"?>  
Zajímalo by mě, k čemu všemu mohu u takových stránek PHP využít. A pokud např. vkládám hlavičku, která je u všech stránek stejná, jestli ji prohlížeč znovu pokaždé načítá nebo ji považuje za načtenou a má to nějaký vliv za rychlost zobrazování stránek. Děkuji
nightfish
Profil
A pokud např. vkládám hlavičku, která je u všech stránek stejná, jestli ji prohlížeč znovu pokaždé načítá nebo ji považuje za načtenou a má to nějaký vliv za rychlost zobrazování stránek.
stránka se celá generuje na serveru, takže na rychlost načítání to pozitivní vliv nemá
Casero
Profil
Axamith
Prohlížeč hlavičku načítá vždy znovu. Php se provádí na serveru, tzn. že prohlížeč zobrazuje stejnou stránku jako by byla pouze v HTML už s vloženou hlavičkou.

Jinak využiití je velké. Největší to, že se upravuje vzhled celých stránek pouze u jednoho souboru.
Axamith
Profil
To Casero : Právě toto je jediné, co na těchto stránkách mám pomocí PHP. Zajímalo bymě, jaké další využití by bylo vhodné.
Casero
Profil
Axamith
Využití PHP, nebo fce include??...tak include se dá využít všude, kde se něco opaku, dá zkrátit nejen design stránek, ale i nějaký skript..atd
Axamith
Profil
Fce include používám na opakující se bloky stránek. Hodně práce mi to ušetřilo, ale chci jít dál.
Zajímalo by mě, jak dále využít PHP v těchto stránkách, jak je zdokonalit, obohatit ...
Casero
Profil
Axamith
www.linuxsoft.cz/php
na začátek jsou podle mě nejužitečnější fce include a asi hned potom asi se naučit mysql...což ulechčí upravování obsahu stránek a tím se i naučíš věc potřebná k udělání nějaké adminské sekce..nebo pro slabší jsou zde RS-redakční systémy
Axamith
Profil
jejda, ty mi dáváš. Asi se to budu muset naučit, pokud se nechci udatlovat kód.
Seriál na linuxsoftu jsem pročítal a jde mi ztoho hlava kolem.
Casero
Profil
Axamith
Podstatný je si to zkoušet a zkoušet, tím že si to pročteš je to celkem nanic. Lepší je něco dělat(ja dělal on-line hru :-D) a když něco potřebuješ udělat, tak se tam podívat na tu věc a naučit se ji.
Enspancio
Profil *
S php se dají dělat zajímavé kousky. Můžeš s tím udělat spousty věcí. Pokud umíš céčko tak to máš v kapse, jelikož existují fce na provedení céčkakódu. Více na manuálu php www.php.net/manual/
Axamith
Profil
Ovládám HTML, CSS. Do PHP se snažím pomalounku nakoknout, abych si ulehčil práci, zdokonalil stránky a rozšířil svoje vědomosti a um. Jenom mi pořád uniká, k čemu na takových stránkách, jako jsou moje mohu použít kromě vkládání opakujících se částí stránek.
Enspancio
Profil *
No .. php je opravdu fajn věcička. Dostaneš za úkol HTML vypsat čísla od 1-100. Co uděáš ?



<?php
$cisla=0;
$pocet=100;
while ($cisla <= $pocet) {
echo $cisla;
$cisla++;
}

?>

A máš to. Na nějaký blueboard se vykašleš. Počítadlo atd. zvládneš hravě sám. A postupem času zjistíš, že vlastně už zvládneš aplikace podobné profesionálním. Např.: chat podobný chatu na lide.cz . PHP je moooc užitečné. Pokud budeš potřebovat pomoc, kdykoliv napiš na ICQ 200-258-396 :-) mám nick Neotrid. Díky
Axamith
Profil
Dík za nabídku, pošlu ti autorizaci. Určitě tě časet budu kontaktovat
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0