Autor Zpráva
maxmin
Profil *
Tvořím, respektive upravuji takový jednoduchý slovník. Při zobrazování znaků začínajících na písmeno A to z neznámých důvodů zobrazuje i slova na Ú viz:http://stat.opf.slu.cz/index.php?q=node/40&action=search&by=A respektive: http://stat.opf.slu.cz/slovnik/display.php?action=search&by=A

Taky taková malá otázka, neexistuje nějaká funkce na převedení diakritiky? Když hledám C aby to našlo i Č a.t.d.
jrm
Profil *
Asi používáš MySQL, podívej se přes phpMyAdmina jakou máš nastavenou Znakovou sadu v MySQL a Porovnávání pro toto připojení k MySQL.
Anonymní
Profil *
Ano, mám to v MySQL, používám uft-8, ale je to nějaké trochu divné. Když se přihlásím do phpmyadmina, tak je implicitně nastavená angličtina 8859 a musím se přepnout na czech utf-8, jinak se mi špatně zobrazuje obsah.

Zjistil jsem že i když dám slova ve slovníku v phpMyAdmin seřadit podle abecedy, mám to A Ú B C ....
maxmin
Profil *
A ted jsem ještě zjistil, že č to zobrazí až uplně poslední na konci abecedy.
mila
Profil
Pokud máš mysql od jisté verze (z hlavy číslo neřeknu), tak se jednotlivým sloupcům, nastavuje znaková sada a porovnání. Pokud to máš v utf8 a nastavíš porovnýní na ut8_czech (nebo něco podobného), tak by to mělo fungovat.
Pokud máš mysql před touto verzí, tak s tím pravděpodobně nic neuděláš. Neumí utf8, neumí různá porovnání, takže jede bit po bitu.
maxmin
Profil *
OOu, toho jsem se bál. MySQL je tam nějaké starší, porovnávání se tam nedá nastavit :-( Je škoda že to je školní projekt hostovaný na školním serveru, nevím jestli někdo ze správců bude tak hodný zajistí novější databázi, nebo bude muset škola zaplatit nějaký extra hosting, ale to asi nebude chtít.
gaminn
Profil *
Původní otázka zněla: Co může mít společného písmeno A a Ú? - V kódování UTF-8, které je multibyte (pro jeden znak se používají dva byty), to je nejspíš první byte, který v obou případech v databázi používaném kódování vyjadřuje písmeno A.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0