Autor Zpráva
HGD
Profil
Omlouvám se že to zase rozebíram, ale nikde sem to tady ani nikde nenašel, resp. zkoušel sem několik takovejch scriptů, ale pokaždž mi to vyhodilo chybu v nějakej lince
Používam webhosting WZ,ale spíš to pak bude na IC
Děkuji za radu a omlouvám se za to, co už tady několikrát je, ale mě to nefachá ;(
nightfish
Profil
neplatný pokus
přečti si toto a pak to zkus ještě jednou
HGD
Profil
Tak mam jinej problémek, v tom scriptu mam vypsaný, aby mi to po uploudu vyhodilo nějakej kec o velikosti ale zobrazuje se v B, a potřeboval bych to přepočítávat na aspoň kB
{

echo "Upload obrázku <b>&quot;".$HTTP_POST_FILES['userfile']['name']."&quot;</b> s

velikostí <b>".$HTTP_POST_FILES['userfile']['size']." B</b> broběhl úspěšně.<br>";
}
djlj
Profil
potřeboval bych to přepočítávat na aspoň kB
$_FILES['userfile']['size']/1024;
Jakub
Profil
//pozdě
HGD
Profil
Nemoh byste mi někdo říct kde mam chybu? hází to tuhle chybu:
Parse error: parse error, expecting `','' or `';'' in /3w/unas.cz/h/h-design/upload/upload.php on line 18

v tomhle scriptu

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

<html>
<head>
<title>UPLOAD</title>
</head>
<body>
<?php
if (is_uploaded_file($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name']))
{
//--- kontrola na typ souboru ---
if ($HTTP_POST_FILES['userfile']['type']<>"image/gif")
{
echo "Nepodporovaný formát souboru:".$HTTP_POST_FILES['userfile']['type'];
exit;
}
else
{
echo "Upload obrázku <b>&quot;".$HTTP_POST_FILES['userfile']['name']."&quot;</b> s velikostí <b>".$HTTP_POST_FILES['userfile']['size']/1024." B</b> proběhl </br>";
}

if (move_uploaded_file($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name'],
$HTTP_POST_FILES['userfile']['name']))
{
echo 'úspěšně.';
}
}
else
{
echo "Soubor Filename: " . $HTTP_POST_FILES['userfile']['name']. " je větší než 1,5 MB";
}
?>
</body>
</html>
nightfish
Profil
$HTTP_POST_FILES['userfile']['size']/1024
bych zkusil nahradit
($HTTP_POST_FILES['userfile']['size']/1024)
HGD
Profil
podle těch keců v tej chybě je tam někde něco špatně s apostrofama
nightfish
Profil
podle těch keců v tej chybě je tam někde něco špatně s apostrofama
jinými slovy to, co jsem ti poradil, jsi nevyzkoušel, což?
mě to s tou úpravou funguje bez problémů...
HGD
Profil
bezva díky, já sem porád myslel že je to stejný a až teď sem si všimnul těch závorek
HGD
Profil
Tak mam další problémek, potřeboval bych aby to pobralo jenom nějaký typy souborů: jpg, gif atd..., jak je tam mam vypsat?
HGD
Profil
No a teď ke všemu ještě jeden ******* problém!!! Předtim sem zkoušel ten upload na WZ a tam šel, ale teď sem ho dal na IC a házíto tuhle chybu:

Warning: copy() has been disabled for security reasons in /home/free/tym.cz/h/h-upload/root/www/upload.php on line 22
HGD
Profil
Tak sem nakonec použil jinej script a potřeboval bych zase přepočítat bajty na kB pls!!!

 print "Soubor <b>$soubor_name</b> o velikosti $soubor_size)</b> kB 

byl úspěšně nahrán na server<BR>";
djlj
Profil
HGD
A to neumíš, stejně jako předtím, vydělit 1024?
tiso
Profil
HGD
1 kB = 1024 B
Stačí vydeliť a zaokrúhliť.
Jan Horák
Profil *
Omlouvam se za OT ... ale staci zkusit premyslet a cist toto vlaknout od pocatku do konce a klidne nekolikrat dokolecka ...
HGD
Profil
To sem pochopil, ale nevim jak to mam do toho scriptu použít?
adamico
Profil
vieš, ono by ti fungoval aj ten script ktorý ti vyhodí toto
Warning: copy() has been disabled for security reasons in /home/free/tym.cz/h/h-upload/root/www/upload.php on line 22


ale skus nastavit chmod na 777
jansmitka
Profil
A co takhle zkusit nahradit tu fci copy na line 22 za move_uploaded_file? Na IC jí určitě budou mít zakázanou, páč když programátor neověří, jestli je ten soubor, co se nahrál, opravdu uploadovanej soubor, tak se může návštěvník webu celkem pohodlně dostat i k souboru /etc/passwd... A to by asi na freewebhostingu nechtěli...
nightfish
Profil
tak se může návštěvník webu celkem pohodlně dostat i k souboru /etc/passwd
/etc/passwd ti většinou vůbec nic neřekne... maximálně tak jména uživatelů, a to je v případě, že není autentifikace řešena jinak (třeba přes pam_mysql)...
jansmitka
Profil
/etc/passwd ti většinou vůbec nic neřekne... maximálně tak jména uživatelů, a to je v případě, že není autentifikace řešena jinak (třeba přes pam_mysql)...
Ano, /etc/passwd mi nic neřekne... ale používam ho už docela dlouho pro vysvětlování použití move_uploaded_file místo copy a většině lidí to stačí, řeknou že je to nepříjemný a nezajímá je, že to v podstatě k ničemu neni, když je stínovanej nebo je tam jiná autorizace... Dobrá, jinej důvod, proč to zablokovat bejt poskytovatelem freehostu - move_uploaded_file soubor přesune, copy ho zkopíruje a soubor v tempu zůstane. Což pro freehosting se stovkama webů na jednom serveru neni zrovna dobrý...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0