Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Instaluju phpmyadmin 2.9.1.1 oproti starším verzím se mi zdá instalace složitější. Zatím jsem zvládl rozbalit archiv do adresáře a vůbec netuším, jak mám dál postupovat. Z manuálu moc moudrý nejsem. Poradíte prosím co dál?
souki
rozbalíš do rootu webu a měl by fungovat... pokud máš na localhostu jiné přihlašování k databázi než (localhost, "root",""), tak musíš jméno a heslo zeditovat v konfigurační souboru... viz http://www.phpmyadmin.net/documentation/#setup
Anonymní
Profil *
Heslo mám jinačí, vytvořil jsem si soubor config.inc.php, který jsem zkopíroval do složky phpmyadmin.
Už od začátku mi to píše chybu nelze nahrát rozšíření mysql,<br />zkontrolujte prosím nastavení PHP
Aesir
Anonymní:

V souboru php.ini najděte řádek

;extension=php_mysql.dll

a odstraňte před ním ten středník.

Pokud to beží pod windows, tak bude potřeba zřejmě ještě zkopírovat příslušný soubor php_mysql.dll do systémového adresáře windows (system32 ?) a nakonec restartujte web. server.
Anonymní
Profil *

...
;extension=php_msql.dll
extension=php_mysql.dll
;extension=php_oci8.dll
...

v windows/system32 mám nahrané všechny soubory ze složky php5/ext, tedy i php_mysql.dll, kdybych tohle měl špatně nastavené, tak bych se v php nepřihlásil k mysql nebo ano? Apache nehlásí žádnou chybu při restartu.

info z phpinfo();
PHP Version 5.2.0RC6-dev
Server API Apache 2.0 Handler
Anonymní
Profil *
Používám ještě mysql verze 5
v angličtině by phpmyadmin vypsal Cannot load mysql extension. Please check your PHP configuration
Aesir
Anonymní:

A máte v php.ini správně nastavenou cestu k adresáři php5/ext?

extension_dir = " "
Anonymní
Profil *
Všechno mám překopírovaný do C:\WINDOWS\system32

; Directory in which the loadable extensions (modules) reside.
extension_dir = "C:\WINDOWS\system32"
Aesir
Anonymní:
Tak už mne napadá jen zkusit stáhnout aktuální extensions pro mysql, zde.

Každopádně jsem ze zvědavosti bootnul do windows, nainstaloval stjné verze a phpmyadmin a jede bez problémů.
phpMyAdmin - 2.9.1.1
PHP Version 5.2.0
mySQL 5.0.27
Anonymní
Profil *
Tak soubory z archivu, který je k dispozici tedy zde http://dev.mysql.com/get/Downloads/Connector-PHP/php_5.2.0_mysql_5.0.2 7-win32.zip/from/pick#mirrors jsem rozbalil do windows/system32
Bohužel to nějak né a né fungovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.