Autor Zpráva
peterko
Profil
Chcem Vas poprosiť, či by ste mi nevedeli pomôcť s zdokonaliť nasledujúci skript, ktorý má slúžiť na zobrazovanie noviniek:

- na stránke, kde sa majú zobrazovať novinky mám nasledujúci skript:

<?php
$data = file('news.txt');
foreach($data as $element) {
$element = trim($element);
$pieces = explode(";", $element);
echo $pieces[0] . " - " . "<b>" . $pieces[1] . "</b>" . " - " . $pieces[2] . "<BR>";
}
?>

Keď chcem zmeniť obsah, resp. zapísať alebo vymazať záznam z "databazy" - news.txt, musim to urobiť priamo v PSPade a potom tento subor uploadnuť cez FTP na server. Je to dosť nepohodlne, chcel by som preto urobiť aj nejake admin rozhranie, kde by sa mi priamo v prehliadači (nejake prepisovatelne okienko) dal upraviť záznam v databáze.

Na tejto skušobnej stránke to možete zhliadnuť a pozrieť aj zdrojaky.

P.S.: V PHP som úplný začiatočník, aj tento skript som si stiahol a upravil, viem, že to bude jednoduche, ale nie som ešte toho znalý. Stránku mám v ISO 8859-2.
BaTeCzKo
Profil
Proč si komplikovat život nějakými soubory typu news.txt a neudělat to jednoduše pomocí MySQL? Vím, že jsi "úplný začátečník", tak je to tedy spíše "rada do budoucna".
peterko
Profil
BaTeCzKo,
ja až tak tomu nerozumiem, zdalo sa mi to jednoduchsie. Ale keby si vedel, poraď
BaTeCzKo
Profil
Udělal jsem si webového php správce souborů. Máš-li zájem, můžu ti ho poslat. Napiš mi na ICQ. (246651717)
BaTeCzKo
Profil
Už jsem ho dal na web -> http://bateczko.profitux.cz/php.phtml
peterko
Profil
Dobrý nápad, je potrebné sa prezentovať.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0