Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj,
potřeboval vygenerovat v php exel soubor, konkrétně by to měla být faktura. Hodnoty jsem již dostal z xml a teď si nevím, jak vytvořit zmiňovaný exel soubor. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nějaké typy? V jakém formátu mám data zapsat?
Bubák
Profil
http://interval.cz/clanky/soubory-ms-excel-a-ms-word-v-php-asp-ci-note padu/
Některé programy, které zvládají otevřít excelovské soubory, s tím můžou mít problém.
k
Profil *
Anonymní
zkus phpclasses.org nedavno sem hledal export do dokumetu a myslim ze sem tam nakou tridu na excel videl.
Anonymní
Profil *
Zkoušel jsem si uložit exelovský soubor a pak ho otevřít v notepadu. Vidím tam jen změť znaků. Dal by se excel zapsta třeba v notepadu? Má nějakou veřejně známou syntaxi?

k
už hledám, dík
rabbit
Profil
Mám pro vás možná lepší možnost .. osvědčilo se mi vygenerovat data jako html stránku s tabulkou a uložit ji jako .xls. Excell s tímto nemá problém, otevře to jako sešit s jedním listem a jde v pohodě nadefinovat barvičky, fonty, čáry atp.
Na další věci (grafy, obrázky apod.) to samozřejmě nestačí, ale pro export dat (např. jako základ pro další zpracování v excellu) je to ok. Zákazníci si nestěžují ;)
Bubák
Profil
rabbit
Však o tom se píše ve článku na Interval.cz, na který jsem odkázal ;-)
rabbit
Profil
Bubák njn, nemůžu klikat na každý odkaz který vidím O:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0