Autor Zpráva
jenss
Profil
chtěl bych poprosit o radu. Používám ve skriptu příkaz copy pro kopírování souborů - pokud jej použiju na soubor, který se nachází přímo na počítači na kterém mám spuštěné PHP, tak vše funguje. Pokud jej však použiju na soubor, který je na počítači v síti, tak to ohlásí chybu, že nemám práva ke čtení. Přitom síťová cesta je správná a klasické kopírování přes průzkumníka ve windows funguje - ve Windows mám práva na tento síťový počítač nejen ke čtení ale i k zápisu. Prosím poraďte - je možné, že je to omezené někde v php.ini? Předem díky. Honza
Argos
Profil
takhele s kopírováním pomocí php přes síť jsem se nesetkal ale když máš na serveru omezenou fci copy() tak to řeším tak že kopíruju přes ftp pomocí ftp funkcí v php - připojit, přihlásit,kopítovat,odhlásit - ale v síti asi ten server odkud kopíruješ nemá nainstalovaný ftp server... :)
jenss
Profil
to Argos: děkuji za reakci, bohužel ten počítač v síti opravdu FTP nemá. Jediné co má jsou data, které z něj potřebuji ve skriptu sosat :o)
Aesir
Profil
jenss:

Takhle to opravdu nepůjde, jedině spustit sambu, pak budete moct zacházet se soubory jako na lokálním počítači.
nightfish
Profil
jenss
otázkou je, pod jakým uživatelem k nim chce přistupovat PHPko
mě apache na windows běží pod uživatelem SYSTEM, který možná nemá přístup na sdílené složky na síti...
jenss
Profil
díky za rady ... prozatím jsem to vyřešil tak, že jsem si vytvořil dávku ve WSH, kterou phpéčkem spustím a ta potřebný soubor nakopíruje na daný počítač, kde k němu již php přístup má. Ale je to dost kostrbaté řešení. To co naznačil nightfish mi přijde jako celkem pravděpodobná příčina mého problému - to mě nenapadlo. Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0