Autor Zpráva
TFSi
Profil *
Ahoj, nějak se neumím vyjadřovat, tak doufám že mě pochopíte. Můj problém:
uživatel vyplní formulář a odešle jej. Pomocí PHP zkontroluji vepsaná data. Pokud je ve vyplnění chyba, vypíši chybovou stránku s tím, že se má uživatel vrátit zpět a chyby opravit. tak chudák uživatel klikne na tlačítko z5 a formulář je prázdný. Vím čím to je: sezením, kterým řeším antispamovou ochranu a logování (způsob sice nic-moc, ale mě dostačuje). Bohužel nevím, jak dosáhnout toho, abych zachoval obsah (alespoň některých) políček...
intimidant
Profil *
první co mě napadlo - vyplněná pole mu pošleš přes get a předvyplníš, ne? trochu krkolomné, ale zaručíš tím funkčnost
jonge
Profil
TFSi
Buď uložíš data do cookies, nebo tlačítko zpět uděláš pomocí javascriptu (window.history.back(1)).
TFSi
Profil *
intimidant: zaručím, to je pravda, ale uživatel bude muset klikat na nějaký odkaz či button, který jej odkáže z5 a pokud klikne na tlačítko u browseru, tak ho to vrátí na prázdný formulář :(

jonge:
do cookies? Nemám ponětí, jak si to představuješ. Jako testovat při generování formuláře, zda existují cookies a pokud ano, tak je vypsat na příslušná místa, nebo jak?
jrm
Profil
Uložil bych proměnné po odeslání formuláře do sessions, vyhodnotil správnost vyplnění formuláře a při chybě vybral původní proměnné ze sessions a formuláři podstrčil.
gurroa
Profil *
Místo zobrazení úspěšného zpracování formuláře vložit přes php znova ten samý formulář a nechat u něj někde zobrazit chybovou hlásku.

A do formuláře předvyplnit hodnoty poslané uživatelem posledně.


...<input type="text" name="login" value="<?= isset($login) ? $login : '' ?>"><br>...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0