Autor Zpráva
Silencer
Profil
Mam jednu stranku so sportovou tematikou. V databaze su nahodene zapasy a pri nich aj cas odohrania vo formate napr:
2006-12-03 17:30:00
Na titulnu stranku sa mi zobrazuje iba jeden zapas:
$res=mysql_query("select *,Date_format(datum,'%e. %c. %Y') as kedy,Time_format(datum,'%H:%i') as cs 

from zapasy where odohrane=0 order by datum asc limit 1");

Ale problem je v tom, ze je tam aj po case zaciatku zapasu, kym sa nenahodi cez redakcny system vysledok a neprepne sa na odohrany.
Chcel by som vsak, aby sa zobrazoval iba do konkretneho casu zaciatku zapasu a potom sa zobrazoval najblizsi dalsi zapas.
Skusal som ulozit aktualny cas od premennej
$dnes=Date("Y-c-e H:i:s");

a ten porovnavat sa nahodenym datumom, ale akosi mi nic nezobrazovalo.
Neviem vsak, ci mozem porovnavat taketo formy datumu, ci to netreba prehodit do ineho formatu, aby som bolo pouzit zmanieko mensi alebo vacsi: < , >.
Dakujem za radu.
nightfish
Profil
$res=mysql_query("select *,Date_format(datum,'%e. %c. %Y') as kedy,Time_format(datum,'%H:%i') as cs from zapasy where odohrane=0 and datum > '".Date("Y-m-d H:i:s")."' order by datum asc limit 1");

to zobrazí první neodehraný zápas, jehož datum je větší než aktuální...
Silencer
Profil
Super, parada, funguje to.
Chybu som robil pri vypise toho aktualneho datumu a aj v tom, ze som namiesto slova "and" skusal "&&".
Diky.

Chcem este vyskusat urobit diskusiu k clankom, knihu navstev dokazem urobit, skusim to nejako aplikovat na clanky. Predpokladam, ze ked by som urobil databazu diskusia rovnaku ako kniha navstev, akurat by som pridal jeden stlpec, kde by sa zapisovalo id clanku, ku ktoremu ma patrit prispevok. Ak by to nevyslo, skusil by som to tu opat napisat. V php nie som este dobry, stale sa iba ucim.

Inak ta stranka na ktoru to potrebujem je www.hlasvlkov.sk.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0