Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Jsem v PHP v podtstě začátečník a chtěl bych seriózně využívat funkcí.
Mám více funkcí pohromadě a zajímalo by mě, kam tyto funkce ve zdrojovém souboru vložit.
Mám f-ce uložit do samostatného souboru PHP a tento soubor pak na začátku stránky vložit pomocí INCLUDE ?
A co pokud "includuju" jistou část stránky do hlavní stránky, mohu se pak v tom "includovaném" souboru odkazovat na funkci, která je vlložena do hlavní stránky také pomocí INCLUDE?

Jak se to obecně řeší? Děkuji.
thingwath
Profil
Narval bych to do tříd (stačí je použít jako jmenné prostory, i to je v PHP velmi rozumné využití tříd) a napsal nějaký rozumný autoloader.
ernesto
Profil *
-> thingwath, jo tak tohle určitě začátečník pochopí, jinak je to samozřejmě pravda
MilanJ
Profil
Můžete mi to trošku osvětlit, moc z toho moudrej nejsem.:-/
krteczek
Profil
MilanJudělej si soubor, do něj nakopíruj všechny funkce a ten potom na začátku scriptu includni. to co navrhuje thingwath je sice pěkné ale pokud člověk nemá páru o objektech (třeba já) to nemá moc velkou šanci pochopit, natož realizovat
popřípadě můžeš vytvořit více takovch souborů s funkcemi a podle potřeby includovat jen ty které fakt potřebuješ.
krteczek
MilanJ
Profil
krteczek
To byla první věc, která mě napadla, jen jsem si chtěl ověřit, že nedělám kravinu.:-)
Díky
gurroa
Profil *
Osvedcilo se mi, ukladat soubory do jednoho adresare a nastavit prava na cely adresar a soubory tak, aby nedopatrenim neoteviral soubory nekdo, kdo nemusi.

Mimochodem si myslim, ze tvorit objekty v php je ztrata casu, CPU a pameti. Vetsinou, a jeste jsem nenalezl kdy ne, je lepsi pouzit obycejnou funkci a jejich vhodnym balikovanim (tedy nazvy takove, aby se nemohli krizit s jinym modulem a samotnym php).
koudi
Profil
Osvedcilo se mi, ukladat soubory do jednoho adresare a nastavit prava na cely adresar a soubory tak, aby nedopatrenim neoteviral soubory nekdo, kdo nemusi.
Pokud se jedná skutečně jen o 'balík funkcí', tak nevidím důvod proč ty práva nastavovat. Obsahují-li soubory pouze definice funkcí a ne jejich volání, tak nic nehrozí.
gurroa
Profil *
Obsahují-li soubory pouze definice funkcí a ne jejich volání, tak nic nehrozí.
Hrozi jim pri vypadku php modulu zobrazeni.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0