Autor Zpráva
{}
Profil *
Zdravím,
nemá pls někdo napsaný PHP script, který by měnil soubor CSS a uložil do cookies?
díky za odpovědi
HajekJirka
Profil
Dobrý večer,
já jsem používal něco takového:

//zmena-stylu.php

<form action="./zmena-stylu-ok.php" method="post">
<table border="2">
<tr><td align="left"><input type="radio" name="styl" value="normal_zelena">Zelené </td></tr>
<tr><td align="left"><input type="radio" name="styl" value="groove">Groove </td></tr>
...
</table>
<input type=submit value=odeslat>
</form>

//zmena-stylu-ok.php
<?php
$styl=$_POST['styl'];
SetCookie ("styl", "$styl");
?>
<script>
window.location.href="index.php";
</script>



A v hlavičce stránky jsem měl toto:

... ... ...

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $styl; ?>.css">
</head>


Dnes to mám trochu jinak, ale ten princip je stejný.
Upravte si to jak pořebujete.
{}
Profil *
HajekJirka
Díky moc...udělam to nejak podobne, ale web delam v XHTML tak do predelam do divu.
Zatím :-)
GrizzlyX
Profil
mno bezpecnejsi by asi bylo:


// definujeme $styl a nastavime ochranu proti zadani specialnich znaku

$styl= htmlspecialchars ($_POST['styl']);

// pouzijeme podminku zda byla promenna zadana a zapiseme do cookies

if ( isset( $_POST['styl'] )) {
SetCookie ("styl", "$styl");
}
ernesto
Profil *
to co napsal HajekJirka neporušuje nic na XHTML
Anonymní
Profil *
ernesto
Neporušuje ale pokud vím tak XHTML není dělané na table layout ikdyž ho podporuje...
{}
Profil *
sry to byl ja ten Anonymní
HajekJirka
Profil
GrizzlyX

Dobrý den,
ano máte pravdu bylo by to lepší.
Psal jsem, že jsem to tak používal. Ten kod jsem měl na HDD, tak jsem to jen zkopčil. ;-)
Také bych určitě nepoužil přesměrování v JavaScriptu, ale v PHP.
ernesto
Profil *
{}
to co tam bylo nebyl table layout
a neexistuje nic takovýho jako podpora table layoutu
{}
Profil *
HajekJirka
Ja vím..vy jste tam psal že dnes již používáte něco jiného...je jasné zě používat JavaScript na přesměrování je ne zrovna bezpečné...zvlášte u rozsáhlých projektů je to nepřehledné
ernesto
mno podpora to zrovna neni ale XHTML validator akceptuje tag table pokud je správně použitý dle syntaxe..alespon mě to nic neukázalo když jsem na jednou bývalém projektu použíl table....
ernesto
Profil *
{}
validator XHTML akceptuje wellformed dokumenty, až napíšeš tool, kterej 100%ně pozná, že je nějaká stránka s table layoutem, tak sežeru klávesy IˇNHSPU
{}
Profil *
ernesto
mno ja nerikal ze to je chyba validatoru...ja jen rikal ze pokud je well-formed tak to uzná jako validní
(mj. ty klavesy jsou anagram, že?; IˇNHSPU - SI HŇUP nebo to tak neni?)
ernesto
Profil *
joooo, chytrej chlapec, máš u mě velké bezvýznamné plus.
já sem taky nic o chybě nebo o tom že bys říkal že je to chyba netvrdil. jen sem chtěl poopravit tvoje tvrzení, že table layout není validní XHTML. ale teď už snad víš jakej je rozdíl mezi validitou a neprasárnou. ANO table layout je prasárna, ale to neznamená že to nemůže bejt validní. ANO table layout je přežitý a kdekdo se mu snaží vyhnout. ale dost tohoto flamu, už sem jich četl dost a nechci se ho účastnit. kromtoho není muj styl hanit kód se kterým nepřídu do styku jako programátor, to dělam maximálně v práci a beztak nejde o (X)HTML, jako spíš PHP.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0