Autor Zpráva
Venca Černík
Profil
Tak jsem si před několika měsíci naprogramoval celkem dobrou RSS čtečku pomocí simple_xml. Čtečka fungovala, pak jsem měl nějakou práci, takže jsem čtečku nepoužíval. Najednou najedu na čtečku (je umístěná na IC.cz) a simple_xml nefunguje - vyhazuje to spoustu hlášek(http://vencacernik.ic.cz/rss/). Tak jsem ta nechal být, řekl jsem si, že to vyřeším jindy.
Pak jsem po nějaké době potřeboval umístit jeden web na server php5.cz Tam jsem už RSS čtečku potřeboval, a tak jsem si říkal, že by tam ta se simple_xml mohla fungovat... Když nefungovala, tak jsem chtěl zkusit udělat něco úplně vlastního. To bych ale musel dostat zdroj. kód XML (RSS) kódu z nějakého zdroje. To bohužel nejde.

V obou případech podezřívám safe_mod. Co vy na to?
ernesto
Profil *
jen malý upozornění, nevim jestli je zádrhel v tomhle, ale na tom ic.cz musí bejt skripty který chceš parsovat pětkou s příponou .php5, jinak ti nepomůžu
jonge
Profil
Venca Černík
Stačí si přečíst hned první warning: URL file-access is disabled. To znamená že načítáš XML soubor pomocí úplného URL a ne relativně. Takže musíš např. /rss.xml a ne http://vencacernik.ic.cz/rss.xml.
Venca Černík
Profil
ernesto
Vím že to musí být PHP5 (k tomu simple_xml jsem došel v knize Mistrovství v PHP5).
jonge
No jo, právě to mi přijde že tohle dělá ten safe_mod. Jak mám teda dělat rss čtečku, když třeba načítám zprávy z iDnes? Tam musím zadat absolutní URL...
djlj
Profil
Venca Černík
To nedělá safe_mode. Je to kvůli allow_url_fopen.

Jak mám teda dělat rss čtečku, když třeba načítám zprávy z iDnes? Tam musím zadat absolutní URL...
Přejít na hosting, kde je výše zmíněná direktiva povolená.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0