Autor Zpráva
Jamal
Profil *
Zdravim,
potřeboval bych poradit jak mám udělat aby se mi záznam z databáze vymazal za každých 6 měsíců
Díky
ernesto
Profil *
asi nějakým jobem
k
Profil *
cronem
Jamal
Profil *
Jo díky,tedka bych potřeboval jak si mám vůbec třeba cron nebo fcron nainstalovat,všude píšou nějaké šílené hlášky prý spusťte klasicky přes příkaz bla bla bla,nevím přes co a jak nainstalovat,nevím o tom vůbec nic poradte prosím
Dík
Dan Fojtík
Profil
Jamal
Dobré webhostingy si umožňují přidat cron v administraci... Nainstalovat ti tam asi nic nepovolí, pokud to není tvůj server...
ernesto
Profil *
no tak abych to rozsek, jamale pokud si to chceš vodzkoušet na lokále a jedeš na widlích (M$ windows), tak na cron zapomeň. pokud seš linuxák a nevíš co je cron, tak se zplnahrdla směju. pokud používáš oracle nebo mssql (tipuju i firebird a další - nemam zkušenosti) tak použij job.
pokud hostuješ na linuxovým serveru, použiješ nejspíš cron - napiš si php script s mazacíma dotazama dle libosti a cronem ho puštěj - o tom si budeš muset něco přečíst sím, vim vo tom prd.
nejextrámnější řešení bez jobu a cronu je (ale nejjednodušší), že ten script budeš pouštět před výběrem těch dat, který promazáváš. budeš tak ale při vysoký návštěvnosti zbytečně zatěžovat databázi.
kdybys měl zájem, tak zvol nějaký řešení pro podrobnější popis. jinak good luck
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0