Autor Zpráva
caradoc
Profil *
Přátelé mám možná dobrý bonus ale nevím jak na to
mám databázi kde je uloženo 11 lidí různých jmen, za pomocí PHP nechám vypsat do prohlížeče všech 11 lidí. Zároveň je každé jméno odkaz kde po kliknutí se dostaneš na detailní výpis údajů o dané osobě. Jenže potřebuji zařídit toto:
člověk 1, dejme tomu že Adam Bernau má matku Annu Bernauovou, (matka je také v seznamu oněch 11ti lidí) a chci aby odkaz na Annu Bernauovou směroval na člověka v db s číslem 11 což je právě její detailní výpis, a z výpisu detailního přehledu o Anně Bernauové aby byl odkaz zpět na jejího syna Adam Bernau, v minulosti jsem to dělal tak že jsem do MySQL ručně vpisovatl odkaz <a href....></a> ale věřím že to jde i jinak,
tedy zkrátka aby se člověk mohl proklikávat kdo s kým a jak je spřízněn, kdo je čí otec matka dcera atd. atd. na webu například na zpravodajských webech to je často užívané, ale zaboha nevím jak toho docílit.
díky za pomoc, Caradoc
k
Profil *
jednoduse pridas jeste jednu tabulku kterou tyto lidi povazes
budes mit 2 sloupce parent a child a v kazdem bude id toho daneho cloveka.
caradoc
Profil *
dobře, poraď ještě jak tedy zařídit aby v textu
Adam Bernau - matka Anna Bernauová, otec Theofil Bernau,

tak aby PHP vědělo že Anna Bernauová je právě ten daný odkaz,
jsem z toho zmatenej, asi vím jak to myslíš, ale nedokážu to napsat bez lehčí pomoci, díky
ernesto
Profil *
udělal bych spíš tabulku se třema sloupcema - dva pro id těch lidí a třetí pro textovou definici vztahu, databáze o tom vztahu (matka/otec) nemusí vůbec vědět
tark
Profil
Tabulka 1: lide

id | jmeno

Tabulka 2: vazby

id | matka | otec

---------------------------------------------------------
Takze to mame treba lide:

1 | Adam Bernau
2 | Anna Bernauová
3 | Theofil Bernau

vazby:

1 | 2 | 3

---------------------------------------------------------
SQL dotaz:

SELECT l.jmeno,l.id, v.matka, v.otec FROM lide as l, vazby as v WHERE l.id=v.id;

---------------------------------------------------------
Výsledky:

Máme IDčka a můžeme vypisovat:

<a href="blabla.php?id=$id">Informace o $jmeno</a>
<a href="blabla.php?id=$matka">Informace o matce</a>
<a href="blabla.php?id=$otec">Informace o otci</a>
tark
Profil
Samozřejmě poté musíme ošetřit případ, když neznáme matku atp... Na to jsem zapomněl, ale to už jsou detaily a tím bych se nezabýval..
ernesto
Profil *
no já to myslel spíš:

Tabulka 1: lide

id | jmeno

Tabulka 2: vazby

fk_id1 | fk_id2 | vztah

---------------------------------------------------------
Takze to mame treba lide:

1 | Adam Bernau
2 | Anna Bernauová
3 | Theofil Bernau
4 | Toník Bernau

vazby:

1 | 2 | matka
1 | 3 | otec
1 | 4 | bratr
4 | 1 | bratr


což by asi bylo abytečně nafouklý, alternativa:

Tabulka 2: vazby

fk_id1 | fk_id2 | vztah1 | vztah2

1 | 2 | matka | syn
1 | 3 | otec | syn
1 | 4 | bratr | bratr
4 | 2 | matka | syn
atd....

takže na detailu osoby můžeš zobrazit všechny spízněný lidi
k
Profil *
ernesto
eh..:) Mozna je to nahoda ale.. To 'fk_' pro urceni sloupce z jiny tabulky.. Nedelas php programatora v praze? Pro jednu anglickou firmu?
ernesto
Profil *
fk_ jako foreign key používají určitě i v neaglických firmách, třeba jako v naší český. sice makam v praze jako php programátor ale je to náhoda
k
Profil *
ernesto
to je logicke ze se to pouziva ve vicero firmach. Jak se rika "Nahoda je BLB&epsilon;C" tak jsem to zkusil. :)
k
Profil *
ha neumi to entity a slovo blbec(b/l/b/e/c) by mi to nejspis prepsalo..:)
k
Profil *
neprepsalo:)
tark
Profil
k: Nauc se editovat (ja mam co rikat) ;-)

ernesto: no, to bych fakt nedelal... kdyz chci zobrazit vsechny bratry, tak dam select .. where matka=... and otec=....
ernesto
Profil *
tark
a když přidáš víc rodinejch vztahů (snacha, zeť, teta, babička, bratranec, ...) tak to bude masakr
od vnuka k babičce by to sice ještě šlo, ale ...
k
Profil *
tark
jako nezaregistrovany uzivatel nemam moznost editace.

no, to bych fakt nedelal.
s tim vicemene souhlasim. Lepsi je urcit si u lidi pohlavi a pak vyuzit tuto tabulku:
1 | 2 | matka
1 | 3 | otec
1 | 4 | bratr
4 | 1 | bratr
a nemusi tam byt ani ty slova staci nejaky priznak zda se jedna o sourozence nebo jestli je to rodic.
Anonymní
Profil *
všechno je špatně a nebo složitě napište o pomoci funkce bud $_POST nebo $_GET
nasledujicí skript

<? echo $_GET['page'] . " ". inducion()[news.php] ?> bude to vypadat www.neco.cz/index.php?page=news

dáel si musite udělát sql prikaz který nebudu psát z duvodu ze se to musíte naučit ;)
ernesto
Profil *
Anonymní
odkuď si sem spadnul, kokote
caradoc
Profil *
tak jsem to zvládnul s vaší pomocí, asi to není úplně profi, ale vše chce svůj čas, děkuju moc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0