Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
potrebujem vas poziadat o pomoc:

mam na webe urobeny formular, tento formular som skusal na freehostingu u ic.cz a normalne funguje, ako vyplnim vsetky policka, tak sa to presmeruje na druhu.php stranku a vypise mi, ze vas formular bol zaslany na vasu adresu. ic.cz maju podporu php takze tam som to skusal a ide mi to aj teraz, informacie pridu na email.

ja som si kupil normalny hosting plateny, tiez podpora php, no ten isty formular, tie iste stranky mi tam neidu, formular nefunguje, neda sa zaslat. stale mi vypise: nepodarilo sa vas vyplneny formular zaslat.
viete mi niekto poradit v com je problem?

na obidvoch serveroch je podpora php4 na tom free je dokonca aj podpora php5

poslem aj skript, v com je problem, nechapem.
Anonymní
Profil *
formular.php

<form action="contactsent.php" method="post" enctype="text/plain">
<table border="0">
<tr>
<td valign="top" align="right"> Name:
<td valign="top" align="left"><input name="meno" type="text" size="50" maxlength="100">
<tr>
<td valign="top" align="right"> Email:
<td valign="top" align="left"><input name="email" type="text" size="50" maxlength="100">
<tr>
<td valign="top" align="right"> Phone:
<td valign="top" align="left"><input name="telephonenumber" type="text" size="50" maxlength="100">
<tr>
<td valign="top" align="right"> Message:
<td valign="top" align="left"><textarea name="enquiry" type="textarea" rows="5" cols="50"></textarea>
<tr>
<td valign="top" align="right">
<tr>
<td valign="top" align="center" colspan="2"><input type="submit" value="Send" />
</table>
<p>&nbsp;</p>
</form>


contactsent.php:


<? if ( Mail("email@email.com", Otázka, $enquiry = "Otázka:\r\n\r\nName: $meno\r\nPhone: $telephonenumber\r\nEmail: $email\r\nOtázka:\r\n\r\n $enquiry" , "From: " . $email) )
echo "Email is sent. Thank you!";
else echo "It has not been possible to send your email."; ?>
[/b][b][b][/b]
krteczek
Profil
uprav to nějak takhle:

$jmeno = '';
$email = '';
$telefon = '';
$text = '';
$zprava .= '';
if(isset($_POST))
{
if((!empty($_POST['meno'])) && (trim($_POST['meno']) != ''))
{
$jmeno = $_POST['meno'];
}
else
{
$zprava .= '<p>nevyplnil jste jmeno</p>';
}
if((!empty($_POST['email])) && (trim($_POST['email']) != ''))
{
$email = $_POST['email'];
}
else
{
$zprava .= '<p>nevyplnil jste email</p>';
}
if((!empty($_POST['telephonenumber'])) && (trim($_POST['telephonenumber']) != ''))
{
$telefon = $_POST['telephonenumber'];
}
else
{
$zprava .= '<p>nevyplnil jsteTelefonní číslo</p>';
}
if((!empty($_POST['enquiry'])) && (trim($_POST['enquiry']) != ''))
{
$text = $_POST['enquiry'];
}
else
{
$zprava .= '<p>nevyplnil jste zprávu pro nás...</p>';
}
if($zprava == '')
{
$obsah = "Zpráva z webu\nKdo: " . $jmeno . "\nEmail: " . $email . "\nTelefon: " . $telefon . "\nText zprávy: " . $text . "\n\nTi lidi se naotravují...";
$hlavicka = "Content-Type: text/plain; charset=utf-8\n"; //kodování si uprav podle sebe
if(mail("tvuj@email.cz", "zprava z webu", $obsah, $hlavicka))
{
$zprava = '<p>Email byl uspěšně odeslán</p>';
}
}
}
echo $zprava;
?>
<form action="<?php $_SERVER['PHP_SELF'];?>" method="post" enctype="text/plain">
<table border="0">
<tr>
<td valign="top" align="right"> Name:
<td valign="top" align="left"><input name="meno" type="text" size="50" maxlength="100" value="<?php echo $jmeno;?>">
<tr>
<td valign="top" align="right"> Email:
<td valign="top" align="left"><input name="email" type="text" size="50" maxlength="100" value="<?php echo $email;?>">
<tr>
<td valign="top" align="right"> Phone:
<td valign="top" align="left"><input name="telephonenumber" type="text" size="50" maxlength="100" value="<?php echo $telefon;?>">
<tr>
<td valign="top" align="right"> Message:
<td valign="top" align="left"><textarea name="enquiry" type="textarea" rows="5" cols="50"><?php echo $text;?></textarea>
<tr>
<td valign="top" align="right">
<tr>
<td valign="top" align="center" colspan="2"><input type="submit" value="Send" />
</table>
<p>&nbsp;</p>
</form>

krteczek
PS: pokud nevyplní všechno co má formulář se neodešle ale zobrazí se to co už vyplnil ve formuláři...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0