Autor Zpráva
Mailo3
Profil *
Cest,
mam databazy s udaji s interpunkci. jak mam docilit toho, aby mi po zadani hledaneho slova napr. "tomas" naslo rows v mysql, kde sa nechazi slovicka "tomáš" nebo "tomáš" nebo "tomas". proste zadam bez carek a hacku a chci najit v mysql aj radek kde ta interpunkce je pouzita.
diky
timbulko
Profil
vytvor si v tabulke novy stlpec, kde budes ukladat klucove slova bez diakritiky... potom na to daj fulltext a vyhladavaj..
Mailo3
Profil *
timbulko
Tenhle spusob je podle mne neelegantny a proto jsem napsal do teto diskuse, zda nekoho napadne neco jineho. tenhle spusob zbytecne zatezuje MySQL databazy.
Diky za napad, ma nekde neco jineho?
diky
djlj
Profil
Mailo3
mam databazy s udaji s interpunkci
To, o čem mluvíš, je diakritika, ne interpunkce.
jrm
Profil
Prohledávej 2x, jednou s diakritikou, pak ji odstraň pomocí funkce StrTr a hledej znovu...
Mailo3
Profil *
to nepomuze, protoze kdyz zadam neco bez diakritiky, tak to nendajte s diakritikou.
napr zadam Tomas a nenajde Tomáš
jrm
Profil
Myslel jsem, že spustíš hledání, které proběhne automaticky 2x ... a vypisuješ v obou případech to, co najde. Jako kdyby to bylo jediné hledání.
Mailo3
Profil *
jaky zmysl by mnelo potom to prvni hledani? s diakritikou? to druhe najde i to co to prvni.
poradte jak nekdo vi o necem lepsim.
krteczek
Profil
v tom případě si udělej funkci která projde zadaný text,a vytvoří všechny možné kombinace hledaného slova:
žluťoučký =>zlutoucky, žlutoucky, žlutoučky, žluťoučký... a další podobné výrazy s diakritikou i bez... nebo se na to vykašli a jen přidej u zobrazení výsledků text o tom jestli je hledaný výraz správně zapsán
Mailo3
Profil *
to mi ten moj problem neriesi. databazu by viac zatazovalo, keby som to robil sposobom ako Ty, akoby som tam pridal dalsie polia s textom bez diaktiriky.
napada ma nieco takze, ze cisto tahat data z mysql, ale tie data uz mysql samo bude upravovat do bezdiakritickeho stavu. nevite jak na to?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0