Autor Zpráva
stanislav kalivoda
Profil *
Zdravim,
Na stránky potřebuju dostat vyhledávání v databázi, jednoduše bych to udělal buďto přes post nebo GET a odeslal to do nějakýho scriptu kterej mi najde ten výraz, ale co když někdo zadá jen část výrazu? Třeba když hledám kleště a napíšu jenom klešť můj script by mi to nenašel. Jak to mám udělat? Dík za pomoc všem.
roberta
Profil
to urobíš priamo selectom v db

select * from nazov_tabulky where nazov_stlpca like '%klesť%'

a to % nahrádza všetky znaky (aj pred slovom klesť aj za slovom klešť)
stanislav kalivoda
Profil *
Jo dík...zkusim :)
llook
Profil
Nezapomeň omezit počet nalezených záznamů, jinak ti to při velkém počtu nalezených záznamů bude dýl chroustat:

select * from nazov_tabulky where nazov_stlpca like '%klesť%' limit 20

A celkový počet záznamů ti zjistí tenhle dotaz:
select COUNT(*) from nazov_tabulky where nazov_stlpca like '%klesť%'
stanislav kalivoda
Profil *
Dík vyzkoušel jsem a jde to... Ještě mě napadlo: Šlo by zvýraznit tu část kterou jsme v tom slově našli? Takže když jsem hledal kleště a zadal "klešť" šlo by aby to třeba tučně vyznačilo?
krteczek
Profil
na to už potřebuješ regulární výrazivo, ale samozřejmě že by to šlo
stanislav kalivoda
Profil *
Jo a ještě jedna věc...Ten script rozlišuje velká a malá písmena, jak se toho zbavím? díky..
krteczek
Profil
stanislav kalivoda: tak že v databázi u patřičných sloupců na stavíš pocovnávání: čeština, nerozlišovat velká a malá písmena
krteczek
stanislav kalivoda
Profil *
no...vlastně ono to nerozlišuje velká a malá písmena jen velká a malá písmena s diakritikou... Jinak: Musí mít každý hosting tu funkci porovnávání? Já jen že na ic tam nějaká takováhle funkce myslím přímo v phpmyadminu je, ale na nynějším hostingu tam nic takovýho nemám...
krteczek
Profil
stanislav kalivoda: záleží na verzi mysql. do 4.1 porovnávání ani jiné fičurky kolem jazyků nebyly
stanislav kalivoda
Profil *
No nic..dík bez toho se obejdu...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0