Autor Zpráva
krteczek
Profil
dobrý den,
vytvářím aplikaci ( redakční systém ) a nejde zapisovat do adresáře vytvořeného pomocí rs když je umístěn na pipni, ten sám rs mi na wz funguje. Kde je třeba co nastavit aby to fungovalo??jo a chmod nejde dodatečně (ftp)změnit. když vytvářím adresář pomocí
mkdir($zapis_sekci,0777)

tak by měl mít chmod 777 a né 755 :(
jde s tím něco udělat???
díky krteczek
krteczek
Profil
jo a píše mi to tuhle chybu při pokusu o zápis do toho adresáře:

Warning: fopen() [function.fopen]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 38315 is not allowed to access /DISK3/WWW/linuxzona.com/krteczek/test/clanky/blabla owned by uid 99 in /DISK3/WWW/linuxzona.com/krteczek/test/admin/admin/uloz.php on line 26

Warning: fopen(../clanky/blabla/blabla0.php) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /DISK3/WWW/linuxzona.com/krteczek/test/admin/admin/uloz.php on line 26

Warning: fputs(): supplied argument is not a valid stream resource in /DISK3/WWW/linuxzona.com/krteczek/test/admin/admin/uloz.php on line 27
nepovedlo se zapsat článek
Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /DISK3/WWW/linuxzona.com/krteczek/test/admin/admin/uloz.php on line 54


je tam tedy použit safe mode, jak to zmenit?
je možné na vyřešení toho problému použít .httaccess ? a jak ? a co by musel obsahovat?
díky krteczek
krteczek
Profil
ještě dotaz: jde nějakým skriptem ( funkcí ) detekovat SAFE MODE ???
napadlo mne to teda vyřešit jinak, ale potrebuji detekovat jestli je oužitý SAFE MODE nebo ne a podle tohom nastavit zápisy bud do vytvořených sekcí(adresářů), nebo do jednoho kde bude všechno(v připadě SAFE MODE)
Leo
Profil
<?php
// Check for safe mode
if( ini_get('safe_mode') ){
// Do it the safe mode way
}else{
// Do it the regular way
}

?>

Z manualu, Leo
mackopu
Profil
Rozumím správně, že pokud mám na serveru omezení SAFE MODE, mohu například skriptem uploadovat obrázky pouze do stejného adresáře, ve kterém je ten skript? A musí mít tento adresář dodatečně nastavena práva pro zápis?
krteczek
Profil
ted to jde ověřit jestli mohu zapisovat do jiného adresáře s chmod 777;
Leo: díky já nevěděl co mám hledat... :(
krteczek
krteczek
Profil
tak ano pokud máte adresář s chmod 777 můžete do něj nahrávat a zapisovat ikdyž není ve stejném adresáři jako skript, pomocí kterého zapisujete
krteczek
llook
Profil
Pokud je zapnutý safe mode, pak můžeš vytvářet soubory v adresáři, který splňuje dvě podmínky:
- má stejného vlastníka (to je to UID) jako ten PHP skript.
- proces serveru má právo do toho adresáře zapisovat.

Moje rada je pokudmožno se vyhnout vytváření adresářů v PHP, nebo to obejít přes FTP funkce.
Leo
Profil
"- má stejného vlastníka (to je to UID) jako ten PHP skript.
- proces serveru má právo do toho adresáře zapisovat."

To je sice hezky, ale jak to muzu jako tvurce php skriptu ovlivnit? Zopakuju co jsem dnes psal na builder:

"Tak me napada, ze by nebylo od veci, kdyby nekdo napsal podrobny clanek o sprave souboru a pravech k nim s ohledem na PHP. Porad nekdo zapasi s tim, ze sice vytvori adresar PHPckem, ale nemuze do nej zapisovat, nebo ho vytvori ftpkem a ma stejny problem, a jak se do toho micha safe mode, atd. Nikde jsem o tom nikde nic poradnyho necetl (a odkazy na manual Unixu si strcte predem vite kam)."

Leo
krteczek
Profil
Leo: ano myslím že tohle by ocenili i ti kteří mají php v malíčku, takhle to člověk stále nějak obchází protože si musí ověřit jestli je nebo není safe mode, a podle toho volí chování skriptu. takže musí mít nachystané dvě řešení a mezi nimi volit ( v mém případě mám nahradní řešení že se prostě ty vytvořené soubory nenahrají do jim určeného adresáře, ale o adresář výš, kde už má skript práva zápisu. Ale nakonec , pokud těch článků budou stovky, a sekcí desítky bude v tom takový maglaiz... že jediná pomoc bude to smazat...:( ale jak jsem řekl nechci použít databázi, chci to napsat tak aby nebyla potřebná ( už vím o několika lidech co mají zájem o tohle řešení :-)
krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0