Autor Zpráva
mackopu
Profil
Používám dotaz
$vysledek = mysql_query("select password from tabulka_1 WHERE login = '$jmeno'");

$zaznam = mysql_fetch_array($vysledek);
$heslo_db = $zaznam["password"];
Po porovnání hesla z přihlašovacího formuláře s existujícím heslem v databázi provedu nebo neprovedu další skript. Např.:
if ($heslo == $heslo_db):

Header("Location: index.php");
else:
Header("Location: error.php");
endif;
Mám ale dvě identické, ale jinak pojmenované databázové tabulky, obsahující stejně nazvané sloupce s odlišnými daty. Jak mám postupovat, když chci porovnat přihlašovací proměnné z formuláře s daty v obou tabulkách současně? Něco jako:
$vysledek = mysql_query("select password from tabulka_1, tabulka_2 .............");

V literatuře, kterou mám právě po ruce, jsem odpověď nenašel.
Leo
Profil
SELECT tabulka_1.password AS prvni, tabulka_2.password AS druhe FROM tabulka_1, tabulka_2

napriklad ....

Leo
mackopu
Profil
A pokud bych chtěl kromě password vybrat ještě třeba id?
Hugo
Profil
SELECT tabulka_1.password AS prvni, tabulka_2.password AS druhe, tabulka_1.ID AS ID1 , tabulka_2.ID AS ID2 FROM tabulka_1, tabulka_2


Podobne to muzes udelat pro vsechny sloupce v tabulce
mackopu
Profil
Tak bohužel.(Konkrétní) dotaz
$vysledek = mysql_query("SELECT nppg_user.password AS pass1, iszos_user.password AS pass2 FROM nppg_user, iszos_user WHERE login = '$jmeno'");

$zaznam = mysql_fetch_array($vysledek);
$heslo_db1 = $zaznam["pass1"];
$heslo_db2 = $zaznam["pass2"];

hlásí na webu
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL reslult esource
a v phpmyadminu
Column: 'login' in where clause is ambiguous
Leo
Profil
Tak mate login ve v obou tabulkach, musite zase urcit v ktere. Jinak se to da jeste zkratit:

SELECT t1.password AS prvni, t2.password AS druhe FROM tabulka_1 AS t1, tabulka_2 AS t2 ...

Priznam se ale, ze jsem nepochopil, k cemu mate dve tabulky s identickou strukturou...

Leo
mackopu
Profil
Protože na tom trvá můj chlebodárce :-)
Nicméně - problém je zdárně vyřešen. Díky všem za pomoc.
Leo
Profil
"Protože na tom trvá můj chlebodárce :-)"

Jasny, beru zpet, ja uz leta sefa nemam, a zakaznici vetsinou nemluvi do struktury databaze :-) Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0