Autor Zpráva
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Dobry den,
mam nasledujici problem: v php jsem hledal zda function muze bejt neco jako PUBLIC, tedy abych vydel konkretni funkci ve vsech scriptech kde ji chci pouzit.....
Delam si pocitadlo pro pocitani stazeni souboru....
V jednom scriptu mam kompletni administraci + samotne pocitadlo...

Jde me o to jak to mam elegantne napsat, me akorat napadlo ze do pozadovaneho mista dat funkci s pozadovanema parametrama a sript vyplivne <a blabla>xxx</a> kde blabla bude odkaz na script s pozadovanema parametrama.....

ale jaksy jsem narazil na prvni problem ze nejde provdet public function.....
venca12
Profil
Huh, funkci můžeš provádět všude tam, kde ji máš. Respektive, všude tam kam si ten soubor s funkcí naincluduješ, pomocí
include

include_once
require
require_once
D1ce
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
lol, hustej dotaz, fakt nářez, z jakého jazyka pochází tahle deformace? Java? function je vždycky puplic v všude tam kde je definovaná, je také dostupná. Neplést s metodami.
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
to: venca12, prave vlozeni jsem se chtel vyhnout, ja nechci provest kod co mam uvnitr, ale jen nedeklarovat jednu funkci...
Vypada to ze budu muset si ten sctipt upravit tak aby po vlozeni nic nedelal (jen si ocuchal funkce).

to: D1ce, to je bezne..... normalne to pouzivam ve VisualBasicu6 pokud chci vydet nejakou funkci v celem projektu a ne jen v jednom modulu....tak pouzivam definici PUBLIC FUNCTION... :).
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
to: venca12, prave vlozeni jsem se chtel vyhnout, ja nechci provest kod co mam uvnitr, ale jen nedeklarovat jednu funkci...
Vypada to ze budu muset si ten sctipt upravit tak aby po vlozeni nic nedelal (jen si ocuchal funkce).

to: D1ce, to je bezne..... normalne to pouzivam ve VisualBasicu6 pokud chci vydet nejakou funkci v celem projektu a ne jen v jednom modulu....tak pouzivam definici PUBLIC FUNCTION... :).
tiso
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
Čo takto dať funkcie do samostatného súboru (pri väčšom projekte do viacerých) a pomocou include ho vložiť všade tam kde potrebuješ vlastné funkcie?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
to: tiso, to neni dobre resini, potom se v tom nikdo nevyzna......
Ja mam jeden soubor pro login, dalsi pro pocitadlo uzivatelu, dalsi pocitadlo stazenych souboru, dasli hledaci script, dalsi navstevni kniha atd, kdyz vyjmu funkci z jednoho scriptu ktera souvisi treba s pocitadlem pro stazeni souboru, tak to bude casem pekny maglaj, stratim prehled kde co mam.....
tiso
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
Každému čo jeho jest, časom sa poučíš sám...
V tom prípade si musíš tú funkciu dať do každého súboru kde ju chceš použiť.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0