Autor Zpráva
Lay
Profil
Zdravím,
potřeboval bych poradit s jistou věcí. Celá věc vypadá takto: Jistý program uloží soubor ve svém formátu na disk, ve kterem jsou číselné hodnoty bodů v grafu. Já bych potřeboval poradit, jak v PHPku načíst tento soubor, podle čísel v tomto souboru vykreslí graf, který poté uloží na disk ve formátu např.GIF. Tento obrázek grafu pak použiji na webových strankách. Jsem v PHP začátečník, takže bych to potřeboval polopatě :) Popřípadě celý zdroják nebo kde bych mohl najit nějáký navod nevo zdroják....

Díky moc!
TFSi
Profil *
Hoj,
takže polopatě:
1) načteš data ze souboru. Protože nevím, jak soubor vypadá, tak můžeš použít funkce file, fopen, ...
2) záleží na tom, jaký chceš graf.
2a) sloupcový - použij funkce GD knihovny
2b) "koláč" - zapomeň, tohle pouze v PHP prostě nejde.
2c) spojnicový - no, nevím, nevím ... snad by to GD knihovna i zvládla
3) data, která se ti vygenerovala ulož do souboru . Funkce fwrite
4) na tvorbu grafů existují celé třídy, stačí hledat
5) Protože jsi začátečník, tak se do toho ani nepouštěj, je to celkem složitý
6) Celý zdroják určitě nedostaneš, leda výměnou za slušnou sumu ...
petr svetr
Profil *
pokud uz si budes nekde tahat hotove tridy..jsou hotove samozrejme i na "kolace".
Lay
Profil
Díky moc!
Lay
Profil
Bohužel to ovšem udělat budu muset... Ale přesto dík za odpověď!
Lay
Profil
A ten graf stačí nejjednodušší, bude zobrazovat sinusove a cosinusove průběhy, kde ta křivka se prvě vytvoří na základě tech souřadnic z toho načteného souboru(osa x,y a čas). A ten soubor co se bude načítat je v podstatě tabulka bodů na křivce toho průběhu...
DJ Miky
Profil
Můžeš si sehnat hotový program na http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Graphs_and_Charts/i ndex.html - je jich tam spousta na výběr a stačí jen dodat data... Bude to pro tebe jednodušší.
Lay
Profil
Díky moc, něco takového jsem přesně potřeboval...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0