Autor Zpráva
martin@monfish
Profil *
Naprogramoval jsem stránku v HTML 4.01 Transitional, dokonale validní, včetně CSS a rozhodl se ji převést do PHP.
Ve většině prohlížečů byla naprosto stejná, po převedení do PHP se pri zobrazení v IE zvetsily mezery o cca vysku 2em
přesně nad úseky kodu který jsem includoval v php.
index.php vypadá asi takhle :
<?
$titul = "neco";
$keyw = "nejak";
$autor = "nekdo";
$kdy = "2007-01-02";
include ("../-/default/zahlavi.php"); // obsahuje doctype, link na stylesheet atd.
?>

<div id="head">
<h1 class="logo">...</h1>
<?include ("../-/default/menu.php");?>
</div>
<div id="main">
kod HTML, nejaky includy a echa...
</div>
<div id="head">
<?include ("../-/default/foot.php");?>


Opera a Firefox to kousou bez problemu, IE pokaždé zvětší horní margin nad vloženým obsahem, pokoušel jsem se to vyřešit
Doctype XHTML Strict a validací, ale dopadlo to stejně...

s PHP začínám, mozná to je nějaká trivialní věc... díky
martin@monfish
Profil *
ten posledni div je samozrejme foot, tohle byl preklep
k
Profil *
nemas nejaky php soubor ulozeny v utf-8?
martin@monfish
Profil *
v nicem jinem nez utf-8 to nemam... ze by to bylo ono? jdu to omrknout...
martin@monfish
Profil *
hmmmm, díky za kopání začátečníků správným směrem, dal jsem tam charset=iso-8859-2 a už to běhá

bože jak já to IE-čko nenávidim!!!
martin@monfish
Profil *
zajímavost: mám ta vyhledávací formulář google co-op custom, novinka a dost dobrý, v IE jsem bojoval s velikosti pole input, furt to bylo vysoký a natahovalo mi to lištu hlavičky, v Op a FF definovana vyska 14px byla ok, ale v IE ta sama tak na 22px, jestli nejaky marginy nebo paddingy nevim, nakonec jsem to vyresil - height: 10px; min-height: 14px; max-height: 14px;

po zmene kodovani, zacal poslouchat i ten prasivej IE, je to nejaká chyba, že nekouše utf-8 ?
k
Profil *
pri utf-8 ti IE vypise na zacatek stranky netisknutelny znak. Tim se ti to posunulo. Da se to vyresit ze soubory ulozis v jinem kodovani a data tahas z databaze.
martin@monfish
Profil *
tak jsem si tam rozházel češtinu i design, píšu to v Notepadu, nabízí mi kododování UTF-8 a ANSII je to iso-8859-2 ?
vratil jsem se k utf-8 a zkousim upravu pres CSS a podminene komentare

potrebuju kopyto abych se chytil, databaze je mym snem, pracuju na ni, ale ted jsem se zasekl, prosim
o radu v cem mam ukladat soubory .php , web bude mit navstevniky z celeho sveta... jake kodovani je nejuniverzalnejsi?
nightfish
Profil
když použiješ editor, který na začátek souboru v UTF-8 neukládá BOM, tak by neměl být problém... nebo se pletu?
martin@monfish
Profil *
google nabízí PSP pad a opravdu ma funkci neukládat BOM, máte s tímto editorem někdo zkušenost?
k
Profil *
nightfish
Nejsem si tim jist takze jsem radsi doporucil neco jineho:)
nightfish
Profil
martin@monfish
jestli myslíš pspad, tak ano
včera jsem na něj přesedlal (po několika letech na CodePadu) a jsem velmi spokojen
martin@monfish
Profil *
jojo, právě přesedlávám taky a vypadá to docela slibně
llook
Profil
martin@monfish
PSPad je v česku mezi amatérskými webaři jeden z nejpopulárnějších editorů. Ačkoli mě nikdy nesedl (gvim je prostě gvim), lze ho doporučit.

Vůbec nechápu, proč některé editory do UTF-8 ten BOM vkládají, je tam úplně zbytečný.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0