Autor Zpráva
Coni
Profil *
PHP ovládám jen okrajově, ale když nějáký příklad funguje jinde a já ho zkopíruju tak by měl fungovat i na mé stránce... Lze uploadovat za pomocí php soubor na IC.cz ? http://www.testy.tym.sk/
nightfish
Profil
Lze uploadovat za pomocí php soubor na IC.cz ?
ano, lze
Coni
Profil *
:-) a proč mi to nefacha ?
nightfish
Profil
a proč mi to nefacha ?
co já vím? zkus se trochu rozepsat... (co a jak používáš, co nefunguje, co to píše...)
Coni
Profil *

<b>Zadejte jméno souboru:</b>
<FORM ACTION="index.php" METHOD="post" ENCTYPE="multipart/form-data">
<INPUT TYPE="file" NAME="soubor" SIZE="40">
<INPUT TYPE="submit" NAME="status" VALUE="Upload">
</FORM>
<?
$soubor_name = ($_FILES["soubor"]["name"]);
$soubor = ($_FILES["soubor"]["tmp_name"]);
$ok = ($_POST["ok"]);

if ($status == "Upload" && $soubor_name!="")
{
if (move_uploaded_file($soubor, "./$soubor_name"))
{
chmod ("./$soubor_name", 0646);
echo "<b>Soubor $soubor_name byl nahrán na server</b><BR>";
}
else
{echo "<b>Chyba - soubor nebyl nahrán</b><BR>";}
}
?>
Coni
Profil *
Warning: move_uploaded_file(./0065.jpg) [function.move-uploaded-file.php]: failed to open stream: Permission denied in /home/free/tym.sk/t/testy/root/www/index.php on line 19

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file.php]: Unable to move '/tmp/phpxODhMt' to './0065.jpg' in /home/free/tym.sk/t/testy/root/www/index.php on line 19
Chyba - soubor nebyl nahrán
Rellik
Profil
Dnes sem delal upload fotek do me galerie... tak si kdyztak uprav...
<?

echo 'Přidávání fotografií je omezeno šířkou fotografie, která je 600px a velikostí souboru 900kb!';
echo '<hr>';
if (is_uploaded_file($soubor))
{
$cesta= '../'.$slozka.'/'; //slozka je v korenovem adresari(pripadne zmenit cestu)
$velikost=getimagesize($soubor);
$sirka=$velikost[0];
$vyska=$velikost[1];
if ($soubor_size < 900000)
{
if ($sirka <= 600)
{
if (move_uploaded_file ($soubor, $cesta.$soubor_name))
{
echo "Fotohrafie ".$soubor_name." o velikosti ".$soubor_size." bajtů a rozměrech ".$sirka."x".$vyska.", byl úspěšně nahrán na server<br><br>"; // oznameni o uspesnosti
}
else echo "Při nahrávání souboru došlo k neočekávané chybě! Zkuste to znovu prosím.<br><br>"; //oznameni chyby
}
else echo "Velikost obrázku (".$sirka."x".$vyska.") překračuje povolenou mez! Zmenšete ho prosím pomocí nějakého editoru.<br><br>"; //oznameni chyby při velkých rozměrech obrázku
}
else echo "Fotografie je datově příliš velká!";
}
// formular pro upload
echo '<form action="upload.php" method="post" enctype="multipart/form-data">';
echo '<input type="file" name="soubor" size="50"><br>';
echo 'Volba fotogalerie kam se má fotografie uložit :<br>';
echo '<input type="radio" name="slozka" value="veletiny" checked> Současné fotografie<br>'; //jako value je název slozky kam se má obrázek ulozit
echo '<input type="radio" name="slozka" value="hisfoto"> Historické fotografie<br>';
echo '<input type="radio" name="slozka" value="fotohasici"> Fotografie SDH<br>';
echo "<br>";
echo '<input type="submit" value="Vložit"></form>';
?>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0