Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Je název souboru lepší generovat pomocí fce Unix ID (), nebo je lepší použít DATE (), nemám potuchu z čeho ten unix počítá kód, ale není možné,že by se vygeneroval 2x stejný? V tom případě bych si pak přepsal starší soubor, což by bylo hodně špatný, narozdíl od toho číslo z Date musí být každou sekundu jiné, ale zase pokus by mi tam dva lidé vložili ve stejnou sekundu soubor, nastal by problém, jak to tedy udělat?
Hugo
Profil
Můžeš si nějakým způsobem vygenerovat jméno souboru, ověřit, jestli existuje a pokud ano, tak soubor přesunout, pokud ne, tak vygenerovat nové jméno. Pokud použiješ funkci microtime(), tak získáš timestamp vč. mikrosekund, takže pravděpodobnost kolize je minimální.
Anonymní
Profil *
Samozřejmě UniqID, nějak se mi tam v hlavě hodil x
djlj
Profil
Anonymní
Pokud je to povleno, můžeš použít i $_SERVER['UNIQUE_ID'];
llook
Profil
Uniqid to nějak odvozuje od mikrosekund. V případě, že by ti to tam dva lidi poslali ve stejnou mikrosekundu, tak by mohl nastat problém.
Anonymní
Profil *
llook ---> tak jestli se uniqid odvozuje od milisekund, tak je to asi nejbezpečnější řešení, protože trefit se se sejným příkazem na mikrosekundu je technicky nemožný za objasnění Uniq -u
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0