Autor Zpráva
radozaj
Profil
Ahoj,
z MySQL mi číta premennú, ktorú zobrazím ako príspevok. Však tento príspevok (premennú) musím tak upraviť, aby som mohol zobrazovať úvodzovky, apostrofy, tagy, medzery, tabulátory, prechody riadkov a lámanie ho do bunky tabuľky, v ktorej ten príspevok (premennú) zobrazujem. Na začiatku to je teda napísané klávesami napr. prechod na nový riadok = [Enter] , tabulátor = [Tab] ... Ale potrebujem, aby php to všetko preložil do spätných lomítiek a následných znakov, anglického and a následné znaky... Alebo aby to vedel zobraziť pri výstupe HTML.

hotovo:
- úvodzovky, apostrofy a tagy som použil php reťazec htmlspecialchars($a, ENT_QUOTES);
- medzery, prechody riadkov a tabulátory som použil <pre style=' white-space: pre;'></pre>

neviem ako na to:
- wrapovanie textu mi stále nejde, nechcem použiť white-space: pre-wrap, pretože má nízku podporu surferov (IE, FF..)
Eddie
Profil
pretože má nízku podporu surferov (IE, FF..)ak podporuje ie a ff tak to je celkom velka podpora...
radozaj
Profil
Práve že iba Opera to otvorí správne.
radozaj
Profil
Vie niekto ako spraviť, aby mi wrapovalo, aj keď mám <pre style=' white-space: pre;'></pre>?
Jeden spôsob poznám, ale to mi rozdelí aj slovo a to bych nerád:
<?php
$text = "The quick brown fox jumped over the lazy dog.";
$newtext = wordwrap($text, 20, "<br /> ");

echo $newtext;
?>
DJ Miky
Profil
Jeden spôsob poznám, ale to mi rozdelí aj slovo a to bych nerád

To ti rozdělí slovo pouze pokud je čtvrtý parametr (cut) nastaven na 1, jinak by nemělo...
radozaj
Profil
Tak som to cele opravil, zrusil som <pre> a dal som iba

$b = htmlspecialchars($a, ENT_QUOTES);
$c = ereg_replace(" *** ","<br />",$b); [namiesto *** bolo "spätné_lomítko" +" n"]
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0