Autor Zpráva
Kedlubna
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak chráníte zdrojové kody před klienty? Vím např. o BCompileru, ale nějak jsem zatím nepochopil co s tím. Co nějaké komerční, ale levné? Programování mám spíš víceméně jako koníček, který dělám jen občas, a tak nechci dávat za něco takového příliš mnoho peněz.

Díky za pomoc,

Tomáš
nightfish
chtěl bych se zeptat, jak chráníte zdrojové kody před klienty?
vhodně sepsanou smlouvou
Kedlubna
Ta ovšem nezabrání tomu, když někdo použije část vašich skriptů pro sebe. Na něco takového je těžké přijít, takže bych se rád bránil preventivně.
Szkepek
Vážně nevím o jaké by mohlo jít skripty, že je tak úzkostlivě chceš ochránit před cizím použitím.... Skripty v jakém jazyce ? Normálně si třeba PHP skripty nikdo nepřečte jenom tak z prohlížeče :-).
Kedlubna
No to já vím že si je nikdo nepřečte přes prohlížeč. Mluvím o tom, že prodáš někomu produkt, jehož engine vytváříš třeba rok. Výsledný produkt nejen že hodíš klientovi na web, ale chceš mu to dát taky na CDčku. V tu chvíli má tvé zdrojáky jako na dlani.
Railbot
Kedlubna
No a? Tak snad to od tebe koupil tím pádem je to od té chvíle v jeho vlastnictví a může se v tvé práci vrtat jak chce, ne?
Retal
Na internetu je nejdůležitější to, co máš v hlavě (a dokážeš přetvořit v něco funkčního), ne kód.
morce
Kedlubna
mas 2 moznosti, bud prodavas produkt jako celek a v tom pripade se zakaznik stava vlastnikem kodu(samozrejme je nutne do smlouvy napsat neco jako, ze to nesmi dale rozsirovat a ze je to vyhradne pro jeho potrebu atd) a nebo budes prodavat nadstavbu nejakeho engine, ktery ovsem musi jet na nejakem tvem serveru
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.