Autor Zpráva
LastHunter
Profil *
Dobrý den,
nedokážu předpřipravit odkaz pro přidání mého článku do systému linkuj.cz (a jagg.cz). Odkaz by měl vypadat např. nějak takhle:

(Z nadpisu V ČR probíhá rozsáhlý zátah proti uživatelům P2P sítí)
http://linkuj.cz/?id=linkuj&url=http://www.lupa.cz/clanky/v-cr-probiha -rozsahly-zatah-proti-uzivatelum-p2p-siti/&title=V+%C4%8CR+prob%C3%ADh %C3%A1+rozs%C3%A1hl%C3%BD+z%C3%A1tah+proti+u%C5%BEivatel%C5%AFm+P2P+s% C3%ADt%C3%AD+-+LUPA

Vzal jsem si tu nejdůležitější část, to znamená obsah "title".
Lupa, která to má pořešené správně, to odesílá v tomto tvaru:
V+%C4%8CR+prob%C3%ADh%C3%A1+rozs%C3%A1hl%C3%BD+z%C3%A1tah+proti+u%C5%B Eivatel%C5%AFm+P2P+s%C3%ADt%C3%AD+-+LUPA

Tento tvar se mi ovšem nepodařilo pomocí všemožných funkcí nasimulovat, neznám syntaxi správných URL entit.

Moje varianty vypadají takto (špatný tvar má pak za následek, že vyplněný formulář na linkuj.cz obsahuje všemožné otazníky a tak):
čisté urlencode() : V+%C8R+prob%EDh%E1+rozs%E1hl%FD+z%E1tah+proti+u%9Eivatel%F9m+P2P+s%EDt %ED+-+LastHunter.cz

čisté urlencode s přednakódováním (utf8_encode) a postnakódováním (utf8_decode) pro funkci urlencode() :
V+%C3%88R+prob%C3%ADh%C3%A1+rozs%C3%A1hl%C3%BD+z%C3%A1tah+proti+u%C2%9 Eivatel%C3%B9m+P2P+s%C3%ADt%C3%AD+-+LastHunter.cz ("V ÉR probíhá proti uzivatelúm......)

rawurlencode s přednakódováním (utf8_encode) a postnakódováním (utf8_decode) pro funkci urlencode():
V%20%C3%88R%20prob%C3%ADh%C3%A1%20rozs%C3%A1hl%C3%BD%20z%C3%A1tah%20pr oti%20u%C2%9Eivatel%C3%B9m%20P2P%20s%C3%ADt%C3%AD+-+LastHunter.cz
("V ÉR probíhá proti uzivatelúm......)

rawurlencode() : V%20%C8R%20prob%EDh%E1%20rozs%E1hl%FD%20z%E1tah%20proti%20u%9Eivatel%F 9m%20P2P%20s%EDt%ED+-+LastHunter.cz

Prosím tedy o radu, jakou funkci mám pro správný tvar textu s diakritikou jako parametr URL použít. Předem dík!
LastHunter
Profil *
Nikdo nevíte? :(
k
Profil *
Za to ze je ten titulek v tomto tvaru muze tvuj prohlizec.
Cpi to tam normalne s hackama a carkama.
LastHunter
Profil *
A co když ten samý prohlížeč mi to z jiných webů bere OK? S háčkama a čárkama to nefunguje :(
LastHunter
Profil *
Vyreseno javascriptem, muzete zamknout.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0