Autor Zpráva
kamahl
Profil *
když se po instalaci pokusím péhápkem připojit k mysql, vyplivne mi to následující error: Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() někde sem četl že mi chybí nějaké dll nebo tak něco, ale prostě ho tam nedokážu dostat. používám php 5, apache 2.2 a mysql 5. co s tim mám dělat?
nightfish
Profil
povolit v php.ini extension php_mysql.dll
kamahl
Profil *
mám to povolený. teda myslim, v php.ini mám: "extension=php_mysql.dll", problém je možná v tom, že žádnej takovej soubor nemám.
Anonymní
Profil *
ale mas v tvojej instalacii PHP v ext/php_mysql.dll by mal byt :)
Iank moze to byt aj chybajuca kniznica libmysql.dll, ktora by mala byt tiez v tvojej instalacii PHP ale mala by byt aj v PATH systemovej premenej (vacsinou v c:/windows/System32 )
kamahl
Profil *
Fakt to tam nemám, zkoušel sem to i přeinstalovat, (konkrétně mám php5.2.0, ale to asi nehraje roli), každopádně, nevíte někdo kde se to dá sehnat?
D1ce
Profil
Nevidím do tvého PC, ale můžeš si dle následujícího článku zkotrolovat, co jak udělat(pokud používáš Apache 2.x).
http://programujte.com/view.php?cisloclanku=2007011101-Instalace-Apach e-2,-PHP-5-a-MySQL-5-krok-za-krokem
kamahl
Profil
Díky, to mi pomohlo. Nevim co sem tam měl špatně, ale potom sem do toho musel ještě trochu třískat než se mi to úplně rozběhlo :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0